Жүн және жібек жіптің экологиялық қасиеттері.

1.Оқып-үйренудің негізгі мақсаттары2.Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер3.Техноло-гия пәнінен термин сөздер  4.Оқып-үйренудің нәтижесі5.Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау6.Барлығын қосқанда

 

7.Негізгі дерек көздер
2Тақырып:Жүн және жібек жіптің экологиялық қасиеттері.

Мақсаты:

1.Оқушылардың жануарлардан алынатын және минералды тал-шықтар жөніндегі білім меңгеруін қамтамасыз ету.

2.Талшықтың шығу тегін анықтау 3.Тақырып бойын

ша біліктерін жетілдіру.

 

1.Психологиялық

дайындық.

2.Топтастыру

3.Үй тапсырма

сын тексеру

4.Ой қозғау.

5.Жүнжәне жібек жіптің экологиялық қасиеттері.

Таныстырылым

6.Топтарға тапсырма беру.

1).Оқулықпен жұмыс.

2).Практикалық жұмыс.»Жіппен бейнелеу»

7.Бағалау.

8.Рефлексия.

9.Үйге тапсырма.

Өзге тілдерден енген сөздердің

дұрыс

аталуы

Талшықтың шығу тегін біледі.Қазіргі заманғы өндірістің негізімен,жүн және жібек жіптен жасал-ған маталарды және басқа бұйымдардың  күту тәсілдерін үйренеді.Топтық бағалау,

бағалау

критерийлері,формативті бағалау,кері байланыс

Тақырып бойынша мағлұмат беру,ребус құрастыру, сурет салу

 

Оқулық,

түрлі-түсті жіптер,жіптен жасалған бұйымдар,

ғаламтор.

 

Орта мерзім 6-сынып

 

 

Сабақ жоспары 6-сынып

АптаКүніСабақ: технология
Сабақтың тақырыбы:Жүн және жібек жіптің экологиялық қасиеттері.

 

Жалпы мақсаты   Оқушылардың жануарлардан алынатын және минералды талшықтар жөніндегі білім меңгеруін қамтамасыз ету.

Талшықтың шығу тегін анықтау біліктерін жетілдіру.

 

Оқу нәтижесі:   Қазіргі заманғы өндірістің негізімен,жүн және жібек маталарды күту тәсілдерімен таныстыру,маталардың қасиеттерін зерттеу кезіндегі нәтижелерді сараптай және бекіте білуге, жобалық жұмысты орындау барысында талдап-қорыту және қорытынды жасай білуге үйрету.

 

Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:
Мұғалімнің іс-әрекеті.Оқушылардың іс-әрекеті.
Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық

 

 

 

Топқа бөлу

 

 

 

Бағалауды түсіндіру ( түстер арқылы)

 

Үй тапсырмасын тексеру (сұрақ-жауап)

Сүт өнімдерін қандай салаларда қолданады екен?

Сүт өнімдері жайлы тағы қандай мәлімет жинақтадыңдар?

Ой қозғау:

Топтарға жүн және жібек жіптен тоқылған заттарды үлестіріп беру.

 

Сергіту сәті.«Қара жорға»

 

 

Жүн және жібек жіптің экологиялық қасиеттері.

Таыстырылым.

Оқулықпен жұмыс

Тақырыпты топтарға бөліп беру

 

 

 

«Жіппен бейнелеу»

 

 

Оқушылар сыртқы және ішкі шеңбер түзіп тұрады,қимыл-қозғалыс арқылы бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды.

 

Сыртқы шеңбер бірінші топ,ішкі шеңбер екінші топ болып

бөлінеді.

 

 

 

Сұрақтарға жауап беру

 

 

 

 

Затқа қарап өз ойларын флипчартқа түсіру.

 

 

Оқушылар қимыл-қозғалыс жасайды.

 

 

 

 

 

Берілген тақырыпты оқып шығу,топ ішінде бір-біріне түсіндіреді,талқылайды.

Топпен пікір алмасады.

 

Картинка дайындау.Топ мүшелері қорғайды.

Дереккөздер және жабдықтар:
Кейінгі оқуҮйге тапсырма

Тақырыпты оқып түсінгендерін айту,қосымша мәліметтер жинақтау

 

Сабақты бағалауТоп басшылары топ мүшелерін бағалау,түстермен бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: Жүн және жібек жіптің экологиялық қасиеттері