Өтебай Тұрманжанов «Қарлығаш»
03.04.2014ж | Ана тілі | 4 — сынып | ||
Сабақтың тақырыбы | Өтебай Тұрманжанов «Қарлығаш» | |||
Сабақтың мақсаты | Өлеңнің мазмұнын меңгере отырып, табиғат пен адам баласының арасындағы байланысты меңгереді. Табиғаттың адам өміріне, жан-жануарларға қажеттілігі туралы ғылыми түсінік беру, қоршаған ортаны сақтауға тәрбиелеу. | |||
Күтілетін нәтиже | Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып бойынша білім алады. Оқушы алған білімдерін тиянақтауға, пысықтауға, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. Қарлығаш құсын қастерлеуге тәрбиеленеді, қарлығаш құсына деген сүйіспеншілігін арттырады. | |||
Сілтеме | 4-сыныпқа арналған ана тілі оқулығы. « Атамұра» баспасы.Мұғалімге арналған нұсқаулық (үшінші негізгі деңгей),
| |||
Сабақта қолданылатын материалдар | Интербелсенді тақта, оқулық, стикер, құстардың суреттері. | |||
Тапсырмалар | · Оқулықпен жұмыс, топтық тапсырмалар, сурет салу; · Сұрақтарға жауап іздеу. | |||
Сабақта қолданылатын әдістер | Топтық жұмыс, 4- модуль. АКТ интерактивті тақта. | |||
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрәкеті | ||
І. Ұйымдастыру бөлімі (5 мин) | Психологиялық дайындық.
Құстар арқылы топқа бөлу. | Интерактивті тақта арқылы психо-логиялық дайындықты оқушылар қайталайды.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
| ||
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (10мин) | Үй тапсырмасын әр топтан 2-3 оқушыдан сұрау | Оқушылар жауап береді. | ||
ІІІ. Жаңа сабақты меңгерту (20мин) | Әр топқа жаңа тақырыпты оқып қорғауға тапсырма береді.
| Әр топ оқулықтан оқып,түсінгенін 1оқушы қорғайды. | ||
Сергіту сәті (1мин) | 4- модуль. АКТ. интерактивті тақта (Ұлытау тобы.Жұмыр қылыш) | Интерактивті тақта арқылы бейне сергітуді оқушылар қайталайды. | ||
IV Қорытынды (5мин) | Мұғалім үй тапсырмасын беріп,тест арқылы сабақты қорытады.
Жүректен жүрекке | Үйге тапсырма:өлеңді мәнерлеп оқу,түсінік айту.
Көгершін тобы: Тараудың қорытынды сұрақтарынан тест құру(10тест)
Қарлығаш тобы: Жұмбақ құрастыру (10)
Аққу тобы: Сөзжұмбақ құру (2топқа 2түрлі)
| ||
V Бағалау (4мин) | Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау, топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы . | өзін-өзі бағалау, топтық бағалау. | ||