Тік төртбұрыштың, шаршының периметрін әр түрлі тәсілмен есептеу.
Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыштың, шаршының периметрін әр түрлі тәсілмен есептеу.
Сабақтың мақсаты: Тік төртбұрыштың, шаршының периметрін әр түрлі
тәсілмен есептеу әдісін меңгерту.
Өз бетінше ойлау ізденушілік қабілетін
артыру, дамыту.
Ұқыптылыққа байқампаздыққа, шапшаңдыққа
бейімдеу тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Жаңа технологиялар стратигиялары, геметориялық
фигуралар, Венн диаграммасы.
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.
- Өткенге шолу.
- Үй тапсырмасын тексеру, оқыту талдау.
- Сұрақ-жауап әдісі.
Үш амалдан тұратын жакшасыз амалдардың орындалу реті қандай?
Үш амалдан тұратын жақшалы амалдардың орындалу реті қандай?
Қалдық неден кем болу керек?
- Математикалық диктант
3*7 21:3 2*9
4*9 36:4 16:2
III. Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыру.
Қандай геометриялық фигураларды білеміз?
Тік төртбұрыштың,шаршының қасиеттерін атаңдар.
Периметр деп нені айтамыз?
- Жаңа сабақ.
Тік төртбұрыштың,шаршының периметрін табудың әр түрлі тәсілдері.
Р= 3см+1см+ 3см+ 1см=8см
Р=(3см+1см)*2=8см
Р =1см+1см+ 1см +1 см =4см
Р= 1см*4 =4см
Схема бойынша ауызша түсіндіру.
- Пысықтау.
- Топпен жұмыс.
8см 2см 10см
2см 2см
I.топ II.топ III.топ
Периметрлерін әр түрлі тәсілмен есептеу.
- Есептер шығару.
Болғаны-42текше
3 бала- 4 текшеден
Қалғаны — ?
42-3*4=30
Жауабы: қалғаны 30 текше.
- №5 есепті ауызша орындау.
18 конфетті 6 тарелкаға бөліп қойды. Әр тарелкаға неше конфеттен
қойылды?
1 шайға 2 шағым қант салынса 20 стакан шайға неше шағым қант
салынады?
- Сабақты қорытындылау.
- «Кім жылдам» ойын.
100-(35:7)+ 5 200-(56:7)*8 600:6+9*10
8*100-70:7 650-(5*10)*2 500:50+20*4
- Өрнектің мәнін тауып тексер.
15:2 25:3 10:3 19:3
19:4 17.3 11:4 13:2
- Шығармашылық жұмыс.
Қандай геомериялық фигураларды көріп тұрмыз?
- 4. Венн диаграммасы
Шаршымен тік төртбұрышты салыстыру.
VII. Бағалау. Жауаптарын толықтырып бағалау.
VIII. Үйге тапсырма беру. 7, 9 мысалдар.