Орман патшалығы кейіпкерлерін жандандыру, бұйымдарды біріктіру тәсілдері. Бұйымдарды жасау схемасы
Сабақтың тақырыбы: Орман патшалығы кейіпкерлерін жандандыру, бұйымдарды біріктіру тәсілдері. Бұйымдарды жасау схемасы
Сабақтың мақсаты: Ағаш бүршіктерінен орман кейіпкерлерін жасауды үйрену.
Міндеті:
— Техникалық қауіпсіздіктерді пайдалану арқылы табиғи материалдармен жұмыс істеуге үйрену;
— Ойлау қабілетін дамыту;
— Ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.
Сілтеме: Оқулық, еңбекке баулу әдістемесі, слайд, постер, кеспе парақшалар, суретті парақшалар, шарлар, күн суреті, смайликтер.
Оқытудың нәтижелері:
- Бүршіктерден мүсіндеп үйренеді.
- Топпен пікірлесіп, тапсырмаларды орындайды.
- Өз бетімен жұмыс жасай алады.
Қамтылған модульдер:
1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс), 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауды үйрету (ассоциация, миға шабуыл); 3-модуль – бағалау, 4-модуль – АКТ пайдалану, 6-модуль -Жас ерекшелік,7-модуль – көшбасшылық ( топты басқару және барлық сабақтарда белсенділікпен қатысып отыру)
Қадамдар:
- Шаттық шеңбері
- Интерактивті тақтамен жұмыс
- Топпен жұмыс
- Жұптық жұмыс
- Рефлексия
- Бағалау
Сабақ барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті:
- Ұйымдастыру
- Оқушының зейінін сабаққа аудару
- Топқа бөлу
- Тапсырма беру
- Бағалау
Оқушының іс-әрекеті:
Ұйымдастыру
Психологиялық дайындық
Оқушыларды суретті парақшалар арқылы 2 топқа бөлу.
І-топ «Орман», ІІ топ «Патшалық» (топ басшылары сайланады, олар тапсырмалар бойынша топ мүшелерін бағалап отырады)
1-тапсырма. Модуль АКТ
Жұмбақ шешу арқылы тақырыпты шығаып алу.
2-тапсырма. Модуль СТО әдісі: Ой қозғау
Модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (топтық жұмыс)
Орман патшалығы дегенде көз алдымызға нені елестетеміз? (әр топ постер қорғайды)
Орман патшалығының кейіпкерлері |
3-тапсырма. Модуль. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Әдісі: миға шабуыл
- 1-3-суреттердегі бөлшектердің біріктіру тәсілін анықта.
- Бөлшектерді біріктірудің қай тәсілі неғұрлым қарапайым, берік, үнемді.
Сергіту сәті
4-тапсырма. Модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (2 топ жеке орындайды)
- Өзің таңдап алған зат бөлшектерінің біріктіру схемасын құр.
- Біріктіру тәсілін анықта.
5-тапсырма. Модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (жұптық жұмыс)
- Затты құрастыр және безендір.
Жасаған жұмыстарын топ басшылар бағалайды.
6-тапсырма. Модуль. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Әдісі: сәйкестікті іздеу
Ермексазбен біріктіру | Желімдеу |
Рефлексия. INSERT әдісі
Білемін | Не білдім? | Не білгім келеді? |
Бағалау.Сабаққа жақсы қатысқан, белсенділік танытқан оқушыларды топ мүшелері, мұғалім критерий арқылы бағалайды.