Әдептілік әліппесі.
Сабақтың тақырыбы: Әдептілік әліппесі. 44–45 жаттығулар
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Сөйлемнен жуан және жіңішке айтылатын сөздерді таба білу дағдыларын пысықтау
Дамытушылық: Дұрыс дыбыстау, сауатты оқу мен көркем жазу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Адамгершілікке, білімділікке тәрбиелеу. Еңбекке баулу.Үлкенді сыйлауға, ананы құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын.
Көрнекілік: Дыбыстар кестесі, алфавит, суреттер, қимақағазар,
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс:
| |||
|
Жаңа сабақ.
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сәті
———————————————————————
(Қаламсапты дұрыс ұстау мен дұрыс отыру ескертіледі).
Жаттығу жұмыстары:
44–жаттығу.
- Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.
- Алдымен жуан айтылатын сөздерді, соңынан жіңішке айтылатын сөздерді атаңдар.
- Аналарың сендерді не деп еркелетеді?
Ең жақын адам
Еркелесем, күлімдейтін,
Ұрысқаны білінбейтін.
Маңдайымнан иіскеп менің,
«Құлыншағым, күнім» дейтін.
Ф. Оңғарсынова
«Үлкенге құрмет–кішіге міндет» – мақалдың мағынасын түсіндіру.
45–жаттығу.
- Өлеңді оқып, үшінші шумағын көшіріп жазыңдар.
- Жуан айтылатын сөздердің астын– бір рет, жіңішке айтылатын сөздердің астын екі рет сызыңдар.
Әдептілік әліппесі
- Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.
- Атасы немересіне қандай ақыл айтты?
- Ақыл сөздерді қалай түсінесіңдер?
- Саған ата–анаң қандай ақыл айтады?
- «Менің атам» тақырыбына әңгіме айтыңдар.
- Өлеңнен атаның ақыл сөздерін теріп жазыңдар.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.