Су-тіршілік көзі
Сәтбаев қаласы «№16 жалпы орта білім беретін мектебі»КММ
Бастауыш сынып мұғалімі С.К.Сурауханова
Сыныптан тыс
Тақырыбы: «Су-тіршілік көзі »
Қолданылған модульдер
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Талантты және дарынды оқушыларды оқыту ,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету ,Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу, Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Сабақтың мақсаты :Адам өміріндегі қажетті жағдайлардың бірі су екенін, сусыз тіршілік жоқ екенін ұғындыру.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Көңіл-күй алаңы», «Көңілді күн », «Топтасу», «Жасырынған не?«Ой қозғау», «Мен толықтырсам», «Халық айтса қалт айтпайды», «Тікелей эфирде», «Есте сақтау үшін», «Сусыз тіршілік жоқ » «Кім жылдам?», «БҮБ»
Сабақ кезеңдері
| Жоспар мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті: Не істеймін? | Оқушының іс-әрекеті: | Бағалау | Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар т.б қажет? |
Кіріспе
| Ұйымдастыру Психологиялық ықпал. «Көңіл- күй алаңы». Мақсаты: сабаққа дегенкөңілдерін білу. «Тілек» тренингі Мақсаты: бір-біріне жылы лебіздерін, тілектерін айту. «Көңілді күн» сергіту сәті « Топтасу» Мақсаты: топтарға бөлу.
| Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызып, көңіл-күйлерін,
Ойларын тыңдау, топтарға бөліп отырғызамын, топ басшыларын сайлау, бағалау парақшаларын ұсыну |
«Шаттық шеңберінде» тұрып, өз ойларын ашық айтады, көңіл-күйлерін білдіреді.
Ортаға шығып билейді |
Өте жақсы |
Топ ұстанымы
Интер белсенді тақта |
Тұсау кесер
| «Жасырынған не? » Мақсаты: ойлауын дамыту Рефлексия «1жұлдыз,1тілек» Мақсаты: ой тұжырымдау
«Ой қозғау » Мақсаты:жаңа сабаққа дайындық | · Слайд 4 Жұмбақ жасыру.
Мөлдір пішінсіз
Су тірі табиғатқа қажер | Жұмбақтың шешуін табады,мысалдар келтіреді
«1жұлдыз » — жақсы мәлімет, ұнаған мәліметті айтады, «тілек» — ескерту немесе ұсыныс айтады,
Топпен жұмыс жасайды Су жайлы білетіндерінен постер құрайды.
| смайлк
|
Плакат,бояулар |
негізгі бөлім
| «Мен толықтырсам » Мақсаты:сөздік қорын дамыту
«Халық айтса қалт айтпайды» Өмірмен байланыстыру
«Тікелей эфирде» Ойларын толықтыру
«Кім жылдам?» Есте сақтау қабілетін дамыту | Оқушылардың толықтыруларын тыңдаймын,бағалаймын
Қазақстан телеарнасынан үзінділер ұсынамын
Үлкен кісілер күніне неше литр су ішу керек? т.б сұрақтар | Су жайлыбілетіндерін ауызша айтып бірін-бірі толықтырады
Мақал-мәтелдер мен тыйым сөздер айтады Суға түкірме. — Түнде судың бетін ашық қалдыруға болмайды. — Бұлақты жер, тұрақты жер. — Сулы жер — нұрлы жер. — Сусыз өмір тұссыз аспанмен тең. — Су — дүниенің басы. — Су — табиғат ажары. — Су — тазалық досы. — Сусыз өмір жоқ.
көреді есте сақтайды
Берілген сұрақтарға жылдам әрі,дұрыс жауап берулері қажет |
+.- мен бағалайды | |
Қорытын ды | бағалу, қорытындылау «БҮБ» | Жаңа білімді бекіту. Топтық жұмыс жасауды бақылаймын кері байланыс парағын таратады Сабаққа жақсы қатысқандары үшін тілек жазылған су тамшысын таратамын | Топтың бағалау парағын қарап,супер топты анықтаймыз. Сабақтан алған әсерлерін жазады | .өздерін бағалау | |
Үйге тапсырма беру.
| Су жайлы мәтін құрау | Үй тапсырмасымен танысады. |