Амалдарды орындаудың рет-тәртібі. Жақшала
Пән: математика
Сынып: 2
Сабақтың тақырыбы: «Амалдарды орындаудың рет-тәртібі. Жақшалар»
Сабақтың мақсаты: Білімділік. Жақшалы өрнектердің шығарылу тәртібін пысықтау, жақшалы өрнектер алдымен орындалады.
Дамытушылық. Ойын арқылы оқушылардың жылдам және ауызша есептеу қабілеттерін, ойлау қабілеттерін дамыту, танымдық қызығушылығын арттырып, ой-өрісін кеңейту.
Тәрбиелік. Оқушыларды адамгершілікке, тапқырлыққа,жылдам ойлауға, өз ойын қорыта айта білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабақ
Пәнаралық байланыс: ана тілі,
Көрнекіліктер: таратпа материалдар, интерактивті тақта (слайд), ойын тапсырмалар.
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.
1.Психологиялық дайындық.
Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.
- «Көпір» аялдамасы . Өткенді қайталау
Сұрақтарға жауап беру
- Қосудың компоненттерін ата?
2.Азайтудың компоненттерін ата?
- Бір таңбалы сандарды ата?
- Толық ондықтарды ата?
- 1 сағатта неше минут бар?
- 1 тәулікте неше сағат бар?
- 1 ғасырда неше жыл бар?
- Үй тапсырмасы №6 тапсырма тексеру
- Көркем жазу жолы.
Дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып, көркем жазу жолын толтырайық.
Сабағымыз «Бауырсақ» ертегісі желісі бойынша өтеді. Біз бауырсаққа көмектесуіміз қажет
ІІ. Негізгі кезең. Тірек білімді еске түсіру.
- Математикалық диктант. Әжеге бауырсақ илеуге көмектесеміз
90 мен 50-дің айырмасына 8-ді қос.
80мен 30-дың айырмасына 7-ні қос.
60 пен 50 – дің айырмасына 40-ты қос.
70 пен 40-тың айырмасынан 20-ны азайт.
50-ге 90мен 80-нің айырмасын қос
60-қа 50мен 30-дың айырмасын қос.
2.Өздік жұмысы. Қоянның тапсырмасы
6 сағ + (3сағ + 1сағ) * (6сағ + 3сағ) + 1сағ
(3тәул + 7 тәул) – 2тәул * 3тәул + (7тәул – 2тәул)
(10мин – 6мин) +1 1мин * 10мин – (6мин + 1мин)
3.Жеке оқушылармен жұмыс Қасқырдың тапсырмасы 3 тапсырма Теңдеулерді шешу
4.Аюдың тапсырмасы Сергіту сәті.
Ормандағы аюдың
Құлпынайы көп екен
Теріп-теріп алайық
Қалтамызға салайық
5 тапсырма 27 мен 32-нің арасындағы сандарды өсу ретімен жазу.
Әр санда неше ондық және бірлік барын көрсет
5.Түлкінің тапсырмасы:
№4 52 бет (Есепті оқушылар оқиды, шартын құрады)
- Бауырсақты ата мен әжеге жеткізіп салайық. Кел,ойнайық. Әр машинаны үйіне жеткізейік.
- Ата мен әженің тапсырмасы. Шығармашылық тапсырма
ІІІ кезең. Деңгейлік тапсырмалар.
І деңгей
Теңдіктер тура болатындай жақшалар қой.
8-2+3=3 40+60-30=70 6+4-3=7
6-2+3=7 50+80-60=70 9-4+2=3
ІІ деңгей Салыстыр. 4+ (6-2 ) * (6-2) +4
(5 тәул. + 4 тәул) – 3 тәул * 5 тәул.+ (4 тәул.- 3 тәул.)
(10-6) +3 * 10-(6+3)
3 сағ + (5 сағ – 2 сағ) * (3 сағ+5 сағ) — 2сағ
ІІІ- деңгей Есеп құрастыр және шығар
Болғаны -? Болғаны – 50 л Болғаны — 50 л
Сатылғаны – 20 л Сатылғаны — ? Сатылғаны – 20 л
Қалғаны – 30 л Қалғаны – 30 л Қалғаны — ?
Шешуі:
Жауабы:
ІV деңгей Теңдеулерді шеш.
Х + 7 = 10 10 – Х = 3 Х – 3 = 7
ІV. Сабақты қорытындылау.
Бағалау. Үйге тапсырма: жалғастыр.
10+7=17 17-7=10 17-10 =7 7+10= 17