Сиыр туралы жырға тоқталып, пайдасы жөнінде түсінік беру
Сабақтың тақырыбы: Сиыр
Сабақтың мақсаты: Сиыр туралы жырға тоқталып, пайдасы жөнінде түсінік беру
Міндеті:
Б.Сиыр туралы анықтама беріп ,олардың өнімінің денсаулыққа пайдасы жөнінде түсінік беру.
Д.Оқушыларға сиырды қалай шақыру керек,пірлерінің атаулары жөнінде түсінік бере отырып ,ойлау қабілеттерін жетілдіру.
Т.Оқушыларға төрт түлік малын ұрмауға ,күтіп-баптауға тәрбиелеу.
Оқытудың нәтижелері:
- Жаңа тақырып туралы түсінік қалыптасады.
- Берілген жырдың мағынасын түсініп,тереңірек ойлауға ынталанады.
- АКТ-ны пайдалану арқылы қызығушылығы артады.
- Түрлі тапсырманы орындай отырып ,өз ойын жеткізе алады.
- Оқушы өз ойын талдай алады.
- Кейбір оқушылар топтық жұмыс көмегімен берілген тапсырманы орындай алады.
Қамтылатын модульдер:
1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс),2-модуль СТО.Әдіс: «ББҮ» сызба әдісі ,диалогтық оқыту ,суретпен жұмыс,«Кластер»әдісі,«Венн диаграмма»әдісі,«Семантикалық карта »әдісі,3-модуль бағалау,4-модуль АКТ пайдалану.
Қадамдар:
- Үй тапсырмасын тексеру
- Топпен жұмыс
- Рефлексия
Сабақтың барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті:
- Ұйымдастыру
- Оқушылардың назарын сабаққа аудару
- Топқа бөлу
- Ертегілер еліне саяхат
- Жырды тарату
Оқушының іс-әрекеті
I Үй тарсырмасын тексеру
1-тапсырма.Модуль СТО.Әдіс:«Суретпен жұмыс»
2-тапсырма.Сөзжұмбақ шешу.
С | А | Ғ | А | Т | ||||
И | Т | |||||||
М | Ы | С | Ы | Қ | ||||
К | І | Р | П | І | ||||
Жаңа сабаққа қызығушылығын ояту.
3-тапсырма
Сиыр туралы жырды топқа тарату.Топ ішінде ортақ мәмілеге келу.
4-тапсырма
Модуль : СТО.Әдіс :«Кластер»,«Вен диаграмма»,«Семантикалық карта»
1-топ
Жылқы Сиыр
3-топ
Сиыр | Тамағы
| Қимылы | |||
Сүт | Тас | Шөп | Ұшады | Жүреді | |
4-топ
3 топты бағалау.Топтық бағалау.
5-тапсырма Модуль : СТО.Әдіс:«ББҮ»
Рефлексия
Бағалау
Үйге тапсырма:Сиырдың суретін салу.Түйе оқып келу.