Ауа Ауаның қасиеті
1 | Мерзімі | 28.10.2014 жыл | |
2 | Сынып | 2 «А» | |
3 | Тақырыбы | Ауа Ауаның қасиеті | |
4 | Мақсаты | 1. Ауасыз тіршіліктің жоқтығын ұғыну .Дәлелдемелер арқылы ауа оның қасиеттері туралы біледі 2. Сабақта оқушылардың өзіне деген сенімділігі, ортамен қарым-қатынасқа түсу, ұйымшылдық пен жауапкершілікке тәрбиелеу. 3. Когитивтік әдістерді қолдану барысында оқушылардың ойлау, сыни тұрғыдан ойлау, бағалау сынды дағдаларын дамыту. | |
5 | Сабақтың типі | Аралас сабақ | |
6 | Сабақтың түрі | Дәстүрлі сабақ | |
7 | Әдістері | Алтын ереже Жылы сезімдер Миға шабуыл , тұжырымдамалық карта «Топтастыру» әдісі, «Ойлан, бірік, бөліс»әдісі «АКТ , тәжірибе, сұрақ жауап ,диалогтық оқыту «Білім қоржыны» кері байланыс | |
8 | Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
9 | Ұйымдастыру кезеңі (2 минут) | «Жылы сезімдер» жаттығуын ұйымдастыра отырып, сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Құрметті оқушылар қазір біз сіздермен «Жылы сезімдер» жаттығуын өткіземіз. Бірінші оқушы жанындағы сыныптасының қолынан ұстап жақсы тілек тілейді.. Осылайша жалғаса береді. Соңғы оқушы тілегін мұғалімге жеткізеді. | Оқушылар парта бойымен жақсы тілектерді бір-біріне жеткізе отырып, сабаққа деген жағымды психологиялық ахуал қалыптастырылады. |
10
11 | Үй тапсырмасы (15 минут)
Жаңа сабақ
| Сынып оқушылары қызыл, көк, сары түстерге байланысты төрт топқа топтастырылады. Топтық жұмыс
1топ. Адасқан құс( шартты белгілерді қоя отырып орнына жеткізу) 2 топ. Күз бейнесі 3 топ .Біздің сыныптың сұлбасы
Топ жұмысы арқылы үй жұмысы қортындыланып, бірін- бірі бағалауы.Әр топ «Көйлек»әдісі арқылы бағаланып отыратындығы туралы ескерту
Мұғалім сұрақ қояды. Айналаға зер сала қарайықшы? Не байқауға болады? Полиетинді қалталар алып, оны ауаға толтыру Екі ұртыңды ауаға толтыр да,екі саусағыңмен ұртыңды бас . Не байқадың? Бұл істерді біз не үшін талдадық деп ойлайсыңдар?
Жаңа сабақтың тақырыбын жариялау. Сабақтың мақсаты мен міндетін тұжырымдау. 1 топ. Тұжырымдамалық карта 2 топ .1 тәжірибені жүргізіп, оны дәлелдейді 3 топ .2 тәжірибені жүргізіп, оны дәлелдейді
| Оқушылар жұмыстарды орындай отырып , өткен тақырыпты еске түсіреді және одан әрі орындауға тиісті әрекетке қажеттілігі қалыптасады.
Әр топ бойынша қорғау жұмыстары жүргізіледі. . Тапсырмалар бойынша әр оқушы өз міндетін атқарады. Жұмысы бойынша сөз сөйлейді.
Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына жауап береді.
Ауаның негізгі қасиеттері: көрінбейтінін, түссіз , иіссіз, дәмсіз екеніне көздері жетеді
Оқушылар осы әрекеттерден кейін бүгінгі сабақтың тақырыбы «Ауа» туралы екенін біледі. Оқушылар осы жұмыстарды жасай отырып, мәтіннің мазмұнын меңгереді. |
Сергіту сәті
Қорыту
| Допты, шұлықты, терезелерді мысалға ала отырып ауаның сығылатынын, жылуды сақтайтынын, отты жанғызатындығын түсінеді.
Мұғалім басшылығымен тәжірибе жасалып, сұрақтар бере отырып , ауа отты жанғызатындығына көздері жетеді. «Отпен ойнама » сөзінің мәінін түсінеді Қуанамын мен де, Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге Мұғалім басшылығымен жаттығу жұмыстары
АКТ арқылы Қазақстандағы ауаның экологиялық жағдайы туралы айтып, ауаны таза ұстауға біз де үлес қосуымыз керектігін ескерту
«РАФТ» әдісі бойынша Қазақстан балаларын ауаны қорғауға шақыру үшін хат жолдауға дайындық
| .
Оқушылар сұраққа жауап береді
Оқушылар бірге атқарады
Ауаның не себепті ластанатындығы туралы мағлұмат алады | |
12 | Кері байланыс | Білім қоржыны» әдісі бойынша сабақты қорытындылау. | Оқушылар өзінің сабақта алған идеяларын жазып, қоржынға салады. |
13 | Үйге тапсырма | Мәтінді түсініп оқып келу |