Төрт түліктің бірі түйе малына тоқталып,адамға пайдасы жөнінде түсінік беру
Сабақтың тақырыбы:Түйе
Сабақтың мақсаты : Төрт түліктің бірі түйе малына тоқталып,адамға пайдасы жөнінде түсінік беру.
Міндеті:
Б.Түйе туралы жырды түсініп оқып суреттеу,шудасы,төлі ,жүрісі туралы мағлұмат беру.
Д.Оқушыларға мақал-мәтел,жұмбақ шешу арқылы сөздік қорын дамыту.
Т.Оқушыларға түйенің табиғаттағы және адам өміріндегі рөлі жөнінде түсінік беру.
Оқытудың нәтижелері:
- Жаңа тақырып туралы түсінік қалыптасады .
- Берілген жырдың мағынасы мен мазмұнын түсінеді.
- Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындайды.
- Оқушы өз ойын жеткізе алады.
- Кейбір оқушылар топтық жұмыс көмегімен берілген тапсырманы орындай алады.
Қамтылатын модульдер:
1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс),2-модуль СТО.Әдіс:«ББҮ»,«Газет шығару»,«галереяға саяхат»әдісі,3-модуль бағалау,4-модуль АКТ пайдалану.
Қадамдар:
- Үй тапсырмасын тексеру
- Топпен жұмыс
- Рефлексия
Сабақ барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті:
- Ұйымдастыру
- Оқушының қызығушылығын сабаққа аудару
- Топқа бөлу
- Жырды тарату
- Тапсырмалар беру
Оқушының іс-әрекеті
I Үй тапсырмасын тексеру
1-тапсырма.модуль: СТО«суретпен жұмыс»әдісі.
2-тапсырма.модуль:СТО«ой қозғау» әдісі
Не білемін?Не білгім келеді?Жаңа білімнің маған берер пайдасы қандай?
3-тапсырма .Жұмбақты шешу.
Иір-иір денесі
Сахараның кемесі
Ащы шөптер-тамағы
Шөлге шыдар бағады.
(Түйе)
4-тапсырма.Түйе туралы жырды тарату.Топ ішінде ортақ мәмілеге келу.
5-тапсырма.Модуль:СТО.Әдіс«Қабырға газеті»
1қадам Түрлі –түсті геометриялық фигуралар тарату.Алған білімдерін жазады.
2 қадам Қабырға газеті бөлме қабырғасына ілінеді.
6-тапсырма.Модуль:СТО.Әдіс «Галереяға саяхат»
3қадам Белгі беріледі.Галереяға саяхат жасалады.
4 қадам Қабырға газеттеріне жазылған сұрақтарға жауап береді.
Қорыту: Тест арқылы бекіту.