Ұр,тоқпақ (Ертегі)
Пәні:Әдебиеттік оқу | Сыныбы: 2-сынып | Уақыты: 17.10.2014ж | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ұр,тоқпақ (Ертегі)
| ||||||||||||
Сілтеме | «Әдебиеттік оқулық» оқулығы, «Атамұра»2013ж Авторы:Б.Т.Қабатай.С.Р.Рахметова. Әдебиеттік оқулық 2-сынып,ИТ. | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | «Ұр,тоқпақ» мәтінінің мазмұнын ұғыну,түсіну,толық мағлұмат алу. | ||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Жаңа тақырыптың мазмұнын жетік түсінеді.Оқушылар өз пікірін толық жеткізіп,өз ойларын еркін айтуға үйрету.Өз беттерімен,еркін мазмұндауға жетілдіру.Тақырып бойынша білім жетілдіру.Суреттер бойынша оқушы мәтін құрастыру. | ||||||||||||
Түйінді идеялар | «Сабыр түбі сары алтын»
| ||||||||||||
Ресурстар | Интерактивті тақта электронды оқу құралы, оқулық,үлестірмелі тапсырмалар, түрлі түсті стикерлер,А3 пішімдегі парақтар, маркерлер, смайликтер | ||||||||||||
Қолданылатын модульдері | 1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс),4- модуль АКТ пайдалану (электрондық оқулық), 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету ЖИГСО-1 (топты ауыстыруды айтамыз) (мозайканы құрастыру), 3-модуль бағалау(рефлексия),бірлесе отырып сөзжұмбақты шешу.
| ||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |||||||||||
І.Ұйымдастыру кезеңі
| Ынтымақтастық атмосферан құру. Топқа бөлу фигуралар арқыл. 1-топ: Алғырлар. 2-топ:Дарындылар. 3-топ:Ойшылдар. 4-топ:Тапқырлар | Оқушылар фигураларды құрастыру арқылы топқа бөлінеді. | |||||||||||
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау | 1.Әңгімелеп келу. 2.Ертегінің ішіндегі ақыл сөздерді жазып келу. | Мазмұнын сұрау. Дәптерге жазған жұмыстарын тексеру. | |||||||||||
ІІІ. Жаңа сабақ.
| Сөзжұмбақ арқылы жаңа сабақты ашу 1.Ғылым таппай мақтанба деген кім? Құнанбаев 2.Кел,балалар,оқылық! деген кім? Алтынсарин 3.Халық ауыз әдебиетінің бір түрі? Ертегілер 4.Шөп шабатын құрал? Орақ 5. Аяғы біреу,қолы жоқ. Шиыр-шиыр жолы көп, Өзі сөйлей білмейді. Салған ізі сөйлейді? Қалам 6.Қабат-қабат қаттама, Ақылың болса,аттама. Кітап 7.Ел ордамыз қалай аталады? Астан 8.Аңқау арыстан ертегісіндегі кейіпкер? Қасқыр | Жаңа материалмен танысады. Постер қорғайды . | |||||||||||
Өз беттерімен ертегіні оқып шығу. «ЖИГСО»-1 әдісі 1-топ: Алғырлар.Бірінші бөлімін оқу. 2-топ:Дарындылар.Екінші бөлімін оқу. 3-топ:Ойшылдар.Үшінші бөлімін оқу. 4-топ:Тапқырлар.Үш бөлім бойынша жоспар құру.
| Оқушылар өз беттерімер оқып танысады. «ЖИГСО»оқушылар араласады.Құрған жоспар бойынша суреттерді орналастырады. | ||||||||||||
Сергіту сәті | Интернеттеге «Сусиыр мен иттің биі»бейнеролигін көрсету. | Бейнероликтеге сусиыр мен иттің іс–қимылдарын әуенге сай қайталайды . | |||||||||||
1-топ:Алғырлар.Суреттерді cұрақтар бойынша рет-ретімен орналастыру. 2-топ: Дарындылар.Сурет бойынша сөйлеу. 3-топ:Ойшылдар.Әрі қарай өз ойларымен жалғастыру. 4-топ:Тапқырлар. Әрі қарай өз ойларымен жалғастыру.
| Оқушылар мұғалімнің нұсқауы бойынша жұмыс жасады. | ||||||||||||
V.Қорытындылау | Топтық жұмыс тақтаға оқушылар жазады.
| Топ оқушылары бөліп берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды. | |||||||||||
Үйге тапсырма | 1. Мазмұндау. 2.Мәтінмен танысып келу. 3.Қазбайдың үш жақсы нарсесін дәптерге салып келу. | ||||||||||||
Бағалау | Бағалау кестесіне жиынтық бағаны шығару. Білім ағашын қолдану. | Төрт топ өздерін бағалау. Топ ішін бағалау. | |||||||||||
Кері байланыс | Стикерлерді үйлестіру арқылы | Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып білім ағашына қалдырады. | |||||||||||