Ахмет Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру»
Тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру»
Мақсаты мен міндеттері: А.Байтұрсынұлының шығармашылығымен, өмірбаяныментаныстыру;
1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;
2.Дамытушылық: өлеңді талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;
3.Тәрбиелік: адамгершілікке тәрбиелеу, терең білім алуға тәрбиелеу;
Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Көрнекіліктер: А. Байтұрсынұлының портреті «Әліппе »оқулығы, құмырсқа суреті;
Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау,
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: «Пікірлер ағашы» Ахмет Байтұрсынұлы туралы не білесің айтып бер.
1.Ол кім? 4. Қандай оқулық жазған??
2.Қайда туған? 5. Қандай шығармаларын білесің?
- Қандай қызмет атқарған? 6. Әкесінің аты кім?
Білім |
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Күн сәулелеріне не жазар едің?
Бүгін А. Байтұрсынұлының шығармашылығымен әрі қарай танысамыз «Оқуға шақыру»- өлеңін оқимыз.
Оқулық бойынша жұмыс 6-7 бет
6 бет «Оқуға шақыру» өлең
- үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)
- Сөздік жұмыс : іздеп тауып алалық- үйрену, оқу, із
- —тізбек бойынша оқу
- -азат жолмен оқу
- Бөлімдерге бөліп оқу * Оқуға шақыру
* Еңбек іс-әрекеті
*Даналық
Даналық- сөзін басқаша қалай айтуғаболады?
Өлеңдегі түсті бояумен ерекшеленген сөздерді теріп оқы.
Оқуға, жұмыссыз, даналық, байқап, қаралық, даналық- өшпес жарық, кетпес байлық.
-өлеңді тұтас мәнерлеп оқуға дағдылану
Сергіту сәті
- Жаңа білімді бекіту: Сызбаға зер сал. Өлеңге сүйеніп, сызбаны өз сөзімен түсіндір. Неліктен бұл сөздер құмырсқа түрінде көрсетілген?
іздену үйрену
оқу жарық
Еңбек Даналық Білім байлық
«Даналық-өшпес жарық, кетпес байлық» жолдарын сен қандай сызба арқылы көрсетер едің? (топтық жұмыс) –шығармашылық жұмыс
- Үйге тапсырма: мәнерлеп оқу, 8 бет №9 тапсырма дәптерге жазу.