Туыстық қатынастар
Сабақтың тақырыбы: Туыстық қатынастар
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Туыстар және туыстық қатынастар туралы ұғымдарын кеңейту;
- Дамытушылық: Оқушылардың танымдық қызығушылығын арттыру, ауызша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру;
- Үлкенді сыйлауға, кішіге ізетті болуға құрметтеуге тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Әдіс-тәсілі: Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары:Галереяны аралау,Топтас-
тыру
Сабақтың көрнекілігі: карточкалар, суреттер, сызбалар, қосымша кітап-журналдар
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру (Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру) 1 мин
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру Бір айлық отбасының кіріс-шығысы 2-мин
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру, меңгерту
- Оқушының танымдық қызығушылығын оятып, зейінін сабаққа аудару мақсатында «Ағайынды» киносынан үзінді көрсету, сұрақ жауап. 3-мин
ІІ. Мағынаны тану. Сыныпта үш орталық құру. Бұл жұмыс сыныпта жүелі қалыптасқан, оқушылар шартын біледі. Үш топта 8 баладан болады, орталықтың спикерлерін сайланады, бағалау парағымен таныстырылады. 1-мин
Бағалау парағы
Оқушының аты | 1-тапсырма | 2-тапсырма | 3-тапсырма | 4-тапсырма | 5-тапсырма |
Әр топтың өз тапсырмалары бірнеше данадан партада дайын тұрады. 25 мин
1-орталық: «Білім» орталығы
2-орталық: «Шығармашылық» орталық
3-орталық: «Ақпарат» орталығы
Білім орталығы
1-тапсырма:
— Мәтінді оқу, жұпта, топта талдау
2-тапсырма:
— Сарамандық жұмысты орындау
Шығармашылық орталық
1-тапсырма: Өрнектің мәнін дұрыс тапсаң туыстық атау шығады, сол атауға анықтама бер
.
2 х 8 =
8 х 3 =
56 | 20 | 24 | 15 | 16 | 16 |
ғ | ш | а | ы | а | Н |
7 х 8 =
8 х 2 =
4 х 5 =
5 х 3 =
2 — Үш жұрттың біріне көрнекілік жайындау. (Өз жұртым, нағашы жұрт, қайын жұрт)
Ақпарат орталығы
Тапсырма:
Түрлі журнал, кітаптардан «Туыстық қатынастар» тақырыбында мәліметтер, мақалдар тауып жаз.
Ү. Қорытынды:
Интербелсенді тақтадағы «Үш жұрт» туралы кестені толтыру, ойларын жинақтау. 4-мин
ҮІ. Бағалау
1.Спикерлер өз тобындағы оқушыларды бағалайды 8 мин
- Үйге тапсырма 1 мин