Міржақып Дулатов «Шілде»
Пәні | Ана тілі3-сынып | |
Сабақтың тақырыбы: | Міржақып Дулатов «Шілде» | |
Сабақтың мақсаты: | Білімділік:Бұл сабақта жеті модульді ықпалдастыра отырып, мәтіннің мазмұны мен идеясын ашу.Жаз айларында болатын өзгерістерді ашып көрсету. Дамытушылық: оқушылар халықтың салт-дәстүрі туралы кеңінен танып,тіл байлығын,ойлау қабілетін дамыту. Тәрбиелілік: топтық жұмыс істеуге баулу, өзара көмекке, ынтымақтастыққа, табиғатты аялауға тәрбиелеу. | |
Күтілетін нәтиже | Бір-біріне сұрақтар қою, жауап беру арқылы сөйлеу мәдениеті артады.Жаз мезгілін сипаттап, өзіндік пікір айтуға үйренеді..Өз ойын тиянақтай біледі, нақты толық жауап береді. | |
Сілтеме | Оқулық 3 сынып. Слайд. | |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Оқулық Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер. | |
Ұйымдастыру кезеңі: | Психологиялық дайындық: Қоршаған өмір әлемі, Не деген көркем, әдемі. Сол сұлулықты сақтайық, Мадақтайық, мақтайық | |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
Қызығушылығын ояту: | Сыныпты топқа бөлу(жаз айлары бойынша) | Оқушылар топтарға бөлінеді, топ басшысын сайлайды. 1-топ:Маусым 2-топ: Шілде 3-топ: Тамыз |
Үй тапсырмасын тексеру | Абай «Жаз» Өлеңді жаттау.Өлең бойынша сурет салу | |
Жаңа сабақ | Бейнероликтен «Жайлаудағы жылқылар»туралы слайд көреді. «Миға шабуыл» стратегиясын пайдалана отырып, жаңа сабаққа байланысты бірнеше жабық сұрақтар қоямын. —Жайлау – дегенді қалай түсінесіңдер?
-«Қырық күн шілде» деген сөз бар.Қалай түсінесіңдер Міржақып Дулатов өмірі туралы сызба. | Оқушылар бейнеролик бойынша тұжырым жасап,жаңа тақырыпты анықтайды.
Оқушылар жауап береді.
|
Оқулықпен жұмыс | *Балалар өздері оқиды. *Бір-біріне мазмұнын айтып береді. | Оқушылар оқып шығады. |
Дәптермен жұмыс | Оқыған бөліктерге ат қояды. | 1.Басы (Жазда) 2.Ортасы(Жайлаудың қызығы) 3.Соңы (Оқуға бару) |
Сергіту сәті | Әуенмен қимыл-қозғалыс жаттығулары | Әуенмен қимыл-қозғалыс жаттығуларын жасайды. |
Тапсырма | 1-топ:Төрт түліктің пайдасы туралы 2-топ: «Шілде» сөзіне сөзжұмбақ құрастыру 3-топ: «Шілде »сөзіне ребус құрастырасыңдар | Постер қорғайды (Берілген тақырыптар бойынша қорғап шығады). |
Қорытынды | Балалар мәтінді оқып шығады | Оқушылар мәтінді оқиды. |
Үй тапсырмасы | Міржақып Дулатовтың «Шілде» мәтінін мазмұндау.Шілде тақырыбына шығарма жазу. | Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. |
Бағалау | Топтық жұмыс нәтижелерін, жеке жұмыс нәтижелерін қортындылап бағалау | Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама айтып өтеді |
Рефлексия | Оқушыларға стикерлер таратылады | Оқушылар жауабын жазады. |