Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту

Сабақтың тақырыбы: №7  бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты: Жазбаша есептеу алгоритмін меңгеру деңгейін, оқушылардың білім, білік, дағдыларын тексеру. Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Шапшаңдыққа, алғырлыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:

а) Ұйымдастыру кезеңі.

ә) Үй тапсырмасын тексеру

б) Жаңа сабақ

І. Қызығушылығын ояту.

«Қай қатар жылдам?» ойынын ойнау.

900/2

15х30

202х3

102х2

290х2

320/2

460/2

350/7

  • Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «№7 бақылау жұмысы» болмақ.

ІІ. Мағынаны ажырату.

1-нұсқа                                                  2-нұсқа

1а) Есепте.

19·4                          505:5

903:3                        23·4

820-120·3                 8·(360:90)

ә) Өрнектерді баған түрінде жазып, есепте.

456+198                   802-456

669:3                        224·4

1а) Есепте.

16·6                        707:7

802:2                      42·4

420+230·2              960:(270:90)

ә) Өрнектерді баған түрінде жазып, есепте.

650+195                  630-456

442:2                       114·2

2Есепті шығар.

Жиһаз жасайтын фабрикаға әрқайсысында 120 метрден 4 орам мата әкелінді. Оның 192 метрі жұмсалды. Неше метр мата қалды?

2Есепті шығар.

Қораптан 110 шардан 3 рет алғанда, онда тағы 57 шар қалды. Қорапта неше шар болды?

3Теңдеуді шеш.

30·х=960

х+230=50·9

3Теңдеуді шеш:

х·40=480

х·50=900-450

4Берілген өлшем бірліктерімен көрсет.

6 сағ 10 мин =  мин

3 сағ 30 мин =  мин

3 мин 40 с =  с

3 мин 45 с =  с

4Берілген өлшем бірліктермен көрсет.

125 мин =  мин  сағ

360 с =  мин

2 тәул. 3 сағ. =  сағ

3 мин =  с

5*Әртүрлі екі тіктөртбұрыштың ауданы бірдей – 180 см2. Олардың қабырғаларының ұзындығы неге тең болады?

1) AB=                    2) BC=

KL=                         LM=

5*Әртүрлі екі тіктөртбұрыштың ауданы бірдей – 360 см2. Олардың қабырғаларының ұзындығы неге тең болады?

1) AB=                    2) BC=

KM=                        MN=

 

ІІІ. Үй тапсырмасы. «Периметр», «Аудан» тақырыптарын қайталау.