Кестелік және кестеден тыс көбейту және бөлу
Сабақтың тақырыбы: Кестелік және кестеден тыс көбейту және бөлу
Сабақтың мақсаты: Кестелік және кестеден тыс көбейту дағдыларын жетілдіру. 2-3 амалды өрнектерді шығару, тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін анықтау дағдыларын бекіту. Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Шапшаңдыққа, алғырлыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі.
ә) Үй тапсырмасын тексеру
б) Жаңа сабақ
І. Қызығушылығын ояту.
«Компьютер» ойынын ойнау.
14 | 8 | 12 | 4 | 14 | 8 | 12 | 4 | ||
10 | 23 | 1 | 15 | 10 | 23 | 1 | 15 | ||
3 | 17 | 21 | 7 | 3 | 17 | 21 | 7 | ||
19 | 6 | 9 | 11 | 19 | 6 | 9 | 11 | ||
24 | 2 | 16 | 22 | 24 | 2 | 16 | 22 | ||
13 | 20 | 5 | 18 | 13 | 20 | 5 | 18 |
Шарты: Екі оқушы 1-ден 24-ке дейін дауыстап сана бастайды. Жарысқа қатысушылар әрқайсысы санды кестеден тауып, көрсеткен кезде ғана санды дауыстап айтады. Соңғы санды кім бірінші тапса, сол жеңеді.
- Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Кестелік және кестеден тыс көбейту және бөлу» болмақ.
ІІ. Мағынаны ажырату.
Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырманы ауызша орындау.
2-тапсырмадағы өрнектерді әртүрлі тәсілдермен есептеу.
3-тапсырмадағы тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін табу.
4-тапсырмадағы есептерді шығару.
6-тапсырмадағы амалдарды тақтаға орындау.
Сергіту сәті.
5-тапсырмадағы есепті әртүрлі тәсілдермен шығару.
ІІІ. Ой толғау.
Тапсырма: Берілген сандарды пайдаланып, үш таңбалы сандар жазу.
2, 4, 5
- Бүгінгі сабақта қай тапсырманы орындау қиынға соқты?
- Неліктен?
- Қай тапсырманы орындау жеңіл болды?
- Неліктен?
ІҮ. Бағалау.
Бағалау парағы арқылы бағалау.
Ү. Үй тапсырмасы. 174-бет. №7, 8