Көп таңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша бөлу тәсілін пысықтау. Қалдықпен бөлуге тапсырмалар орындау
Бекітілді | ||||||
III тоқсан | Күні: 22.01.15ж. | Сабақ №78 | Уақыт: 45минут | Пән: математика | Сынып: 4«В» | |
Сабақтың тақырыбы | Өткенді пысықтау | |||||
Ресурстар | интерактивті тақта, сандық макеті, кестелер,сызбалар,суреттер, маркерлер | |||||
Сабақтың міндеті | Көп таңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша бөлу тәсілін пысықтау. Қалдықпен бөлуге тапсырмалар орындау. | |||||
Сабақтың мақсаты | Эксперименттік тапсырмалар орындату арқылы логикалық ойлау қабілетін дамыту | |||||
Күтілетін нәтиже | Оқушы сабақтың соңында: · Топтасып жұмыс істей білуге үйренеді; · Өз ойын еркін жеткізе біледі; · Шығармашылық қабілеті дамиды; · Логикалық ойлау қабілеті дамиды. | |||||
Негізгі идеялар | · Бұл сабақтың негізгі идеясы тақырыпты СТО стратегиялары арқылы өздігінен түсінуін және тақырыпты меңгеруде өз ойларын еркін айтуын қалыптастыру. | |||||
Пән аралық байланыс | геометрия, сызу, қазақ тілі | |||||
Тапсырмалар | 1-тапсырма. «Ой қозғау». «Сиқырлы сандықша» тапсырмасын ауызша орындау. | |||||
2-тапсырма. Топтық тапсырма. Кесте бойынша есеп құрастыру. | ||||||
3-тапсырма. «Дана үкі» тапсырмасы. | ||||||
Кейінгі тапсырма | «Жалқаубекке көмектесу» Өрнектің мәнінен жіберген қатені табу.
| |||||
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Уақыты (мин) | |||
Ұйымдастыру | Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу, назарларын сабаққа аудару. Топ ережелерімен, бағалау критериімен таныстыру
| Мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау. Топқа бөліну.
| 2
| |||
Тұсаукесер | Үй тапсырмасына берілген 19-бет № 8 тапсырманы тексеру | Үй тапсырмасына берілген 19-бет № 8 тапсырманы көрсетеді | 3 | |||
Негізгі бөлім | 1-тапсырма. «Ой қозғау» 1-слайдта жазылып тұрған өрнектің мәнін сандықшадан тапқыздырып тұсына қойғызу. | Әр топ өздеріне берілген тапсырманы орындайды. Тақтадағы өрнектің мәнін сандықшадан алып қояды.
| 2
| |||
Тапсырма | 2-тапсырма. Топтық тапсырма Кестеге сүйеніп әр топқа бөлінген формула бойынша есептің шешуін тапқызу.
3-тапсырма «Дана үкі» тапсырмасы Оқулықтағы есепті оқытып, шешуін тапқызу.
Сергіту сәті «Жұмыр қылыш» | Есептерді шығару. Белсенділік таныту. Жинаған білімдерін қолдану.
Есеп мазмұнымен танысып шешуін табады.
| 5
6
2 | |||
4-тапсырма. Жалқаубекке көмектесу. Жіберген қателерін түзету.
5-тапсырма «Қай топ шапшаң?» Берілген өрнектің бөлінгішін тапқызу.
6-тапсырма Топтық тапсырманы ауызша орындату. Геометриялық тапсырмаларды орындату.
7- тапсырма Дүкенге саяхат Төлем қағазы бойынша балалар бөлмесіне қандай жиһаздар жинағы сатып алынғанын анықтату. Сатып алынған заттардың бағасын есептету. | Өрнектің мәнінен жіберілген қатені түзейді.
Өрнектің бөлінгішін табады.
Параллель түзулерді табады. Параллель түзулер туралы ережені еске түсіреді.
Өз беттерімен есептейді. Нәтижесін шығарады.
| 6
5
4
3 | ||||
Рефлексия | «Екі жұлдыз, бір тілек» | Оқушылар (Екі жұлдыз-екі ұнаған нәрсе (жұмыс туралы); Тілек – жақсартуды қажет ететін нәрсе) айту | 4 | |||
Үй тапсырмасы | 20-бет №5 беру. | Үй тапсырмаларын күнделіктеріне жазып алу | 2 | |||