Қыс. М Дулатов
Сабақтың тақырыбы: Қыс. М Дулатов
Мақсаты: Мәтіннің негізгі идеясын аша отырып, қыс туралы білімдерін нақтылау. Оқушының сындарлы сөйлеу тілін дамыту, ойын еркін жеткізе білуге үйрету.
Міндеттер: Өздігінен шешім қабылдай отырып жұмыс істеуге , тапсырманы ұқыпты орындай білу: өз бетінше іздене білу .
Ресурс: 2-сыныпқа арналған Әдебиеттік оқу оқулығы ,интербелсенді тақта, тапсырма жазылған таратпа қағаз, түрлі-түсті стикерлер, маркерлер
Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету»
Қолданылатын әдіс – тәсілдер мен стратегиялар: «Ой шақыру», «Білемін,білгім келеді,үйрендім», «Ойлан,жұптас,бөліс», «Дана үкі», «Ассоциация»,«Венн диаграмма», өзін- өзі бағалау, кері байланыс
Уақыты Сабақ кезеңдері | Жоспар мазмұны | Мұғалім іс — әрекеті | Оқушы іс – әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі 3 минут | Психологиялық ахуал | Шаттық шеңбер құру. Оқушылардың топқа бөлінуі | Шаттық шеңберін құру арқылы психологиялық дайындық жүргізу. Оқушылар «Жаз», «Күз», «Қыс», «Көктем» жыл мезгілдері арқылы топтарға бөлу
| ||
Қызығушылықты ояту 7 минут | «Шифрді шешіп көр!»
«Ой шақыру» әдісі
«ББҮ» әдісі
|
-Жылдың қай мезгілі туралы айтылған? -Ендеше қыс туралы не білеміз, соны стикерге жазамыз
ББҮ» әдісі бойынша толтыру
| Оқушылар жасырылған шифрді шешеді. шешуі «Далада боран соғып тұр»
«ББҮ»әдісінің «Білемін» деген бөлігіне қыс туралы білетіндерін стикерге жазып, тақтаға іледі | Интербелсенді тақта, шифр, постер | |
10 минут
Мағынаны ажырату | «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі | «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы «Қыс» тақырыбындағы мәтінмен жұмыс жүргізу | Оқушылар мәтінді өздері оқиды, қасындағы көршілерімен жұптасады, түсінгендерін ортаға салады. | Әдебиеттік оқу кітабы | |
2 минут | Сергіту сәті | «Шырша биі» | Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталап билейді. | Видео
| |
Ой толғаныс
15 минут | «Дана үкі» әдісі
| «Дана үкі» әдісі арқылы топпен жұмыс жасау. 1-топ. «Қыс» сөзіне ассоциация
2-топ. «М.Дулатов»
|
«Қыс» деген сөзді естігенде ойларына не келеді, соны постерге түсіреді.
Интернеттен мағлұмат іздейді | Постер, маркер
Ноутбук | |
«Венн диаграмма» әдісі
| 3-топ. «Венн диаграмма» әдісі. Қыстың ұнамды, ұнамсыз жақтарын жазады.
4-топ. «Өлеңнің ұйқасын тап!» | Қыстың ұнамды, ұнамсыз жақтарын жазады. Постерге түсіреді. | Постер | ||
3 минут Қорытын ды. Кері байланыс | «ББҮ» әдісі | «ББҮ» әдісінің «Үйрендім» деген бөлігіне стикерге жазу арқылы жабыстыру | Оқушылар сабақта не үйренгендерін стикерге жазып, постерге іледі.
| Постер, стикер | |
3 минут Бағалау | «Күннің шуағы» | Күннің шуағына байланысты оқушылар өз-өздерін бағалау | Күннің шуағы | ||
2 минут | Үйге тапсырма | «Қыс. М.Дулатов
| Күнделікке жазып алды | күнделік | |