Елтаңба мен Ту туралы жыр
Пән: | Ана тілі | ||||||||
Сынып: | 4 «А» | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Елтаңба мен Ту туралы жыр | ||||||||
Мақсаты | Елтаңба мен Ту туралы жырдың мазмұнын түсіну.Мәтіннің мазмұнын талдау ,сыни –тұрғыдан ойлау арқылы өз пікірлерін ашық айтуға үйренуі.Елтаңба мен Ту туралы меңгерген ұғымын нақты білу. | ||||||||
Оқу нәтижесі | Мәтіннің мазмұнын түсінеді.Елтаңба мен Туды ажырата алады.Әңгімелей, талдай алады. | ||||||||
Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ | ||||||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Қажетті құрал- жабдықтар | ||||||
Психологиялық дайындық ( 3мин)
Топқа бөлу (3мин) | 1. Қазақстан Республикасының Әнұранын орындау.
Оқушылар түстерді таңдау арқылы топқа бөлінеді.
|
Оқушылар әнұран орындап жатыр
Оқушылар топқа бөлініп жатыр | Интерактивті тақта
Түрлі – түсті қима -қағаздар | ||||||
Білу (5 мин)
|
Біздің Отанымыз қандай? — Қазақстан халқы қалай тұрады немен айналысады? — ҚР рәміздері, авторлары туралы әңгімелеу. — ҚР Конституция күні қашан? — Отаныңа деген ыстық махаббатыңды қандай жылы сөздермен жеткізер едің? | .
Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап беруде | |||||||
Түсіну (6 мин) | Топпен жұмыс. 1-топ: ҚР Елтаңбасы туралы сурет салу.
2-топ: ҚР Туы туралы әңгімелейді.
3-топ: ҚР Әнұранның авторлары кім?
4-топ:Шағын эссе жазады | 1- топ оқушылары елтаңба суретін салып жатыр 2- топ оқушысы постер қорғап жатыр
3- топ оқушысы әнұранның авторы туралы мәлімет беріп жатыр.
| |||||||
Сергіту сәті. (2 мин)
| «Қызыл өрік » сергіту сәтімен оқушылардың бойын сергіту.
| Оқушылар сергіту сәтін қимылдар арқылы көрсетеді | Музыка ойналады | ||||||
Қолдану (10 мин) |
Әр топ оқушыларына мәтін бөлініп беріледі . Оқушылар мәнерлеп оқып мазмұнын ашады. | Оқушылар мәтінді оқып жатыр Мәтінің мазмұнын айтып жатыр
|
Оқулықпен жұмыс | ||||||
Талдау (4 мин) | Ойлы болсаң ,озып көр! Мақал – мәтел айтып жарысу |
Оқушылар мақал – мәтелдің жалғасын тауып, жауап беріп жатыр.
| Мақал — мәтелдер | ||||||
Жинақтау (7мин) |
| Оқушылар білемін,білгім келеді,үйрендім кестесін толтырып жатыр.
| Кесте | ||||||
Бағалау (3минут) | Оқушыларға бағдаршамның үш белгілері таратылады.Әр оқушы өзін-өзі осы үш белгімен бағалай алады. Қызыл түс -5 деген баға бағалайды, Жасыл түс – 4 деген бағамен бағалайды,ал егерде бала сары түсті таңдаған болса ол бала 3- деген бағамен өзін бағалай алады.Осылайша әр оқушы өзін –өзі бағалауы мен мұғалімнің сабағы бағаланып,өзара кері байланыс жүзеге асырылады. |
Оқушылар геометриялық фигуралар арқылы бағалайды. | Бағдаршамның үш белгісі Қызыл, Жасыл, Сары.
| ||||||
Үйге тапсырма (2 мин) | Мәтінді түсініп оқып,мазмұнын айту.
| Оқушылар кітаптан және қосымша интернет сайдтарынан ізденіп айтады. |
Оқулық |