Комбинаториканың негізгі элементтері тақырыбына есептер шығару
Бекітемін Келісемін Мектеп директоры_______ Оқу ісінің меңгерушісі_______ Қажымұратов Ж.С. Бақтыбаева Қ.Қ.
| ||||||||
Күні: | 06.05.13 | Сыныбы: | 10-сынып | |||||
Пәні: | Алгебра және анализ бастамалары | Мұғалімі: | Букенбаева Назира Съезқызы | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Комбинаториканың негізгі элементтері тақырыбына есептер шығару | |||||||
Сабақтың мақсаты: | Комбинаториканың негізгі бөлімдерінің формулаларын меңгеру тиіс | |||||||
Күтілетін нәтижелер: | Комбинаториканың негізгі бөлімдерінің формулаларын түрлендіре алады; сол формулаларды қолданып, алмастырулардың, орналастырулардың, терулердің санын анықтай алады; | |||||||
Сабақ ұраны: | «Айтсаң – ұмытамын, көрсетсең – есте сақтаймын, өзіме орындатсаң – үйренемін» Конфуций | |||||||
Жұмыс түрі | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Уақыты | Әдіс-тәсілдер | Құралдар, ресурстар | |||
І | Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды топқа бөлу
| Сәлемдеседі Әр оқушы бір-бір кеспе қағаздан суырып алып, слайдтағы тілекке сәйкес топ құрып, орындарына отырады | 3мин | Қызығушылықты ояту (СТО), тілек-мозаика, АКТ | Тілек сөздері бар кеспелер, Слайд1 | ||
Үй жұмысын тексеру | Теориялық материалды қайталау үшін «ыстық орын» әдісін қолданамын Жұмыс барысын түсіндіремін, бағалау парағын таратамын Үй жұмысын тексеремін
| Оқушылар өздері тыңдағысы келген бір оқушыны «ыстық орынға» отырғызып, өз сұрақтарын қояды Жұмыс барысымен танысады Бір топ екінші топтың үйде құрастырған есебін шығарып, тақтаға шығып қорғайды, екінші топ тексереді, жазып алады
| 10мин | «Ыстық орын» әдісі, топпен жұмыс, сұрақ-жауап (оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер) | Орындық, тақта, бор, жұмыс дәптері, ватман, маркер | |||
ІІ | Сергіту сәті | Көзге арналған электрондық сергіту сәтін қолданамын | Сергіту сәтін орындайды | 2мин | АКТ | Ноутбук, презентация | ||
ІІІ | Есептер шығару | 1-топ 2-топ №266 а -, ә- №268 №269 №272 а- ә- №275 Есеп шығару барысында бағыттап, қолдау көрсетіп отырамын | Әр топ өзіне берілген есепті шығарып, топ ішінде талдап, тақтада екінші топқа түсіндіреді | 20мин | Топтық, жұптық жұмыс, әңгіме, сұрақ-жауап (оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, көшбасшылық), АКТ | Оқулық, Слайд2 | ||
ІV | Қорытынды | Бағалау
Рефлексия «ЖК»
Үйге тапсырма: №274 есеп шығару, екімүше, көпмүше, ҚКФ тақырыптарын қайталау | Критерий жазылған бағалау парақтары бойынша топ мүшелері бірін-бірі бағалайды Стикердің бірінші жартысына осы сабақтағы жетістіктерін, екінші жартысына кемшіліктерді, ұсыныстарын жазады Үй тапсырмасын жазып алады | 10мин | Оқытуды бағалау, СТО, АКТ
| Бағалау парағы, стикер, слайд3, күнделік | ||
Бағалау парағы
Аты ____________________________________
№ | Тапсырма түрі | Ұпайы | Оқушының ұпайы |
1 | Үй жұмысы: 2 | ||
есеп құрастырған | 1 | ||
Шешуі бар | 1 | ||
2 | Топпен жұмыс: | ||
Үй тапсырмасы бойынша | 3 | ||
№266 | 1 | ||
№272 | 1 | ||
№275 | 1 | ||
3 | Белсенділігі | 1 | |
4 | Тақтада түсіндірді | 1 | |
Барлығы | 10 |
Бағалау критериі: 9-10 – «5»
7-8 – «4»
5-6 – «3»
1-4 — «2»
Бағалау парағы
Аты ____________________________________
№ | Тапсырма түрі | Ұпайы | Оқушының ұпайы |
1 | Үй жұмысы: 2 | ||
есеп құрастырған | 1 | ||
Шешуі бар | 1 | ||
2 | Топпен жұмыс: | ||
Үй тапсырмасы бойынша | 3 | ||
№266 | 1 | ||
№272 | 1 | ||
№275 | 1 | ||
3 | Белсенділігі | 1 | |
4 | Тақтада түсіндірді | 1 | |
Барлығы | 10 |
Бағалау критериі: 9-10 – «5»
7-8 – «4»
5-6 – «3»
1-4 — «2»
«Айтсаң – ұмытамын, көрсетсең – есте сақтаймын,
өзіме орындатсаң – үйренемін»
Конфуций