М.Хакімжанова.»Бала Мәншүк»
Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні: | Мектебі | Сыныбы | Дәрісхана №7 |
Баймахан Қалампыр | № 123 Т.Жүргенов атындағы орта мектеп | 4 «б» | Бастауыш кабинеті |
Сабақ тақырыбы: | М.Хакімжанова.»Бала Мәншүк» | ||
Жалпы мақсаты: | Мәншүк Мәметованың ерлігі туралы оқушылардың түсініктерін тереңдету; Мәншүктің ерлігі туралы ойларын тұжырымдайды, шығармашылық жұмыстар атқарады; шағын топ құрамында өзара қатынасқа түседі, сенім және сыйластық дағдыларын қалыптастыруға атсалысады, топ мүшелерінің бәрі де оқу материалын меңгеруін қадағалайды, бір-біріне көмек көрсетеді | ||
Міндеттер: | 1. Оқушылардың сабаққа деген назарын аудару 2. Үй тапсырмасын пысықтап, жаңа сабаққа назарын аудару. 3. Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау 4. Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылар жасау. | ||
Мұғалімдер үшін оқу нәтижелері: | 1. Мәншүк Мәметова туралы толық мағұлмат алады. 2. Сабақ тақырыбын өздігінен талқылай алады | ||
Сабақта қолданылатын материалдар: | Постер, түсті қағаз, маркерлер, компьютер, проектор, желім, қайшы, бейне көрініс
| ||
Оқыту әдіс-тәсілдер: | Блум таксономиясы, жеке және топқа тапсырмалар, А,В,С деңгейіндегі оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру
| ||
Дерек көздері: | Ана тілі оқулығы, ана тілі әдістемесі, ғаламтор желісі,Google-веб—сайтынан алынған мағлұматтар.
|
Ой- лау дең гейі | Мақсаты | Күтілетін нәтиже | Түрткі (Тапсырма, сұрақ, жағдаят) | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||
Психологиялық ахуал «Шаттық шеңбері » арқылы бүгінгі күнге сәттілік тілеу Кәмпит түрлеріне байланысты топтарға бөлу | Психологиялық ахуал орнатады. Сыныпты кәмпит түрлеріне байланысты 3 топқа бөледі. Сабақтың барысын түсіндіру Бағалау түрін,шарттарын түсіндіру, бағалау парағын тарату. | Оқушылар шаттық шеңберін құрып,бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеп, топқа бөлінеді. | |||||
Білу | Өздeрінe жүктeлгeн тaпcырмaның мaңыздылығын біледі | Ашық және жабық сұрақтарды қою арқылы үй тапсырмасын пысықтайды. | 3 деңгейдегі оқушылардың тапсырмасын тексеру A:Әлияғa aрнaу(өлeң шығaру) В:Әлияғa мінeздeмe жaзу C:Әлияғa aрнaп эcce жaзу | Сұраққа дұрыс жауап беруін қадағалайды. | Әр топ мүшелері берілген тапсырманы орындайды.
| ||
Түсіну | Тaқырыпқa cәйкec поcтeр қорғaуды түсінеді | Постерді мағынасын ашып, ойын еркін жеткізіп қорғайды | Мәншүк туралы не білеміз? постер қорғау | Постердің толық ашылуын қадағалау. А-В-С деңгейіндегі оқушыларды бақылайды. | Постер қорғауға топ мүшелері ой бөлісіп, жүйелі баяндайды. | ||
Қолдану | М.Хакімжанова туралы мағұлмат беріп, «Бала Мәншүк» мәтінін рөльге бөліп орындау Венн диаграммасын құру | Автор туралы мағұлмат алады, мәтінді рөльге бөліп мазмұндайды Венн диаграммасын қолданады | Тапсырма: 1.Бала Мәншүк мәтінін рөльге бөліп мазмұндау 2. «Әлия мен Мәншүк» Венн диаграммасын қорғау | Әр топқа мәтінді рөльдерге бөліп береді | Әр оқушы өз рөлін орындайды Венн диаграммасын толтырып, қорғайды | ||
Сергіту сәті | АКТ-ны қолданып сергіту сәтін орындату | Оқушылар серігеді | Бейнабаяннан іс-қимылдарды қайталату. | АКТ-ны қолданып қимыл -қозғалыс жаттығуларын жасату | Оқушылар сергіту сәтін орындайды | ||
Рефлексия (1 минут) | Екі жұлдыз, бір тілек арқылы сабақты қорытындылау | Сабақ қорытындысы бойынша екі тілек бір ұсыныс жазады | Әр оқушы өз ойын жазып шығады | Барлығының жазған қорытындысын бақылау | бармақ арқылы көрсетеді | ||
Бағалау 2 минут | «Бағдаршам» түстері, бағалау парақшалары арқылы | Өздерінің осы сабақта қаншалықты меңгергенін оқушы біліп отырады | Бақылайды, бағалайды | Өз-өздерін бағалайды. | |||
Үйге | «Бала Мәншүк» мәтінін мазмұндау. Деңгейлік тапсырмалар беру.
| ||||||