Ә.Нұрмаханова. «Шығыс шынары»
Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні: | Мектебі | Сыныбы | Дәрісхана №7 |
Баймахан Қалампыр | № 123 Т.Жүргенов атындағы орта мектеп | 4 «б» | Бастауыш кабинеті |
Сабақ тақырыбы: | Ә.Нұрмаханова. «Шығыс шынары» | ||
Жалпы мақсаты: | Оқушыларға соғыс қиыншылықтарын жете түсіндіру, Әлия сияқты батыр қыздардың өмірін үлгі ету, сол арқылы ізеттілікке, еңбексүйгіштікке, елінің патриоты болуға тәрбиелеу. | ||
Міндеттер: | Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын оятуҮй тапсырмасын пысықтап, жаңа сабаққа назарын аудару. Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылар жасау. | ||
Мұғалімдер үшін оқу нәтижелері: | Әлия Молдағұлова туралы толық мағұлмат алады.Сабақ тақырыбын өздігінен талқылай алады | ||
Сабақта қолданылатын материалдар: | Постер, түсті қағаз, маркерлер, компьютер, проектор, желім, қайшы, бейне көрініс | ||
Оқыту әдіс-тәсілдер: | Блум таксономиясы, жеке және топқа тапсырмалар,А,В,С деңгейіндегі оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру
| ||
Дерек көздері: | Ана тілі оқулығы, ана тілі әдістемесі, ғаламтор желісі, Google-веб—сайтынан алынған мағлұматтар. |
Ой-лау дең гейі | Мақсаты | Күтілетін нәтиже | Түрткі(Тапсырма, сұрақ, жағдаят) | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
Психологиялық ахуал»Шаттық шеңбері » арқылы бүгінгі күнге сәттілік тілеу Топтарға бөлу .»Қарлы кесек» әдісі арқылы оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді меңгерту.
| Психологиялық ахуал орнатады.Сыныпты 3 топқа бөледі. Сабақтың барысын түсіндіру Бағалау түрін,шарттарын түсіндіру, бағалау парағын тарату. | Оқушылар шаттық шеңберін құрып,бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеп, топқа бөлінеді. | ||||
Білу | Cұрaқ қою aрқылы үй тaпcырмacын тeкceруді | Ашық және жабық сұрақтарды қою арқылы үй тапсырмасын пысықтайды. | Жеке тапсырма беріледі:1 Сенің ойың, сезімің? 2.Өлеңді оқығанда қандай сезімде болдың? 3.Мәңгілік естелігіне барғанда өзіңді қалай сезінесің? 4.Соғыс жайлы оқыған немесе көрген киноң жайлы айтып берші? Осы сұрақтар төңірегінде үй жұмысын пысықтау | Сұраққа дұрыс жауап беруін қадағалайды. | Әр топ мүшелері берілген тапсырманы орындайды. | |
Түсіну | «Қaрлы кeceк» ойыны aрқылы өз ойлaрын aшық түрдe жeткізугe, топпeн бірлecкeндіктің тиімділігін түcінeді. | «Қарлы кесек ойыны арқылы» жаңа сабақты түсәнеді | Соғыс туралы бейне көрініс көрсетіп сабақты түсіндіру.Берілген мәтінді «Қарлы кесек» әдісі арқылы оқушылар бір- біріне түсіндіреді | Бұл әдістің ережесін түсіндіріп, дұрыс жүргізілуін қадағалайды. А-В-С деңгейіндегі оқушыларды бақылайды. | Жұптасып жұмыс жүргізеді, Сұрақтарға ақылдасып жауап береді. Жаңа сабаққа ой бөлісіп, жүйелі баяндайды. | |
Қолдану | Бір-бірін критeрилeргe cәйкec бaғaлaй aлaды | Алдын- ала құрастырылған критерилерге сәйкес топ басшылары өз тобын бағалайды. | Тапсырма: 1.Мақал — мәтелдерді толықтырып жазу. Берілген мақалдарды критериге сәйкес бағалап отыру | Критеридің нақты орындалуын қадағалау | Критериді ережеге сәйкес дұрыс қолданады | |
Сергіту сәті | АКТ-ны қолданып сергіту сәтінорындату | Оқушылар серігеді | Бейнабаяннан іс-қимылдарды қайталату. | АКТ-ны қолданып қимыл -қозғалыс жаттығуларын жасату | Оқушылар серігеді | |
Рефлексия (1 минут) | Сабақ басынан бастап «Алақан»әдісін қолдандым | Басбармақ-не білем?Балан үйрек-не білдім? Ортан терек- не түсінбедім? Шылдыр шүмек-не ұнады? Кішкентай бөбек-не білгім келеді? | Caбaқ cоңындa өздeрінің aлaқaндaрынa жaзғaн бaрлық қорытындылaрын тaқтaғa іледі | Барлығының жазған қорытындысын бақылау | смайликтер арқылы көрсетеді | |
Бағалау2 минут | «Бағдаршам» түстері арқылы | Өздерінің осы сабақта қаншалықты меңгергенін оқушы біліп отырады | Бақылайды, бағалайды | Өз-өздерін бағалайды. | ||
Үйге | «Шығыс шынары» мәтінін мазмұндау. Деңгейлік тапсырмалар беру. |