Қайрат Жұмағалиев «Мен соғысты жек көрем».
Бекітемін:
Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні: | Мектебі | Сыныбы | Дәрісхана № |
Қалданова Айгерім Кұдайбергенқызы | № 123 Т.Жүргенов атындағы орта мектеп | 4 «б» | Бастауыш кабинеті |
Сабақ тақырыбы: | Қайрат Жұмағалиев «Мен соғысты жек көрем». | ||
Жалпы мақсаты: | Оқушыларға Қайрат Жұмағалиевтің «Мен соғысты жек көрем» атты өлеңін мәнерлеп, түсініп оқуға үйрету, өлеңнің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, ақынның соғысты өте жек көретіні жайлы айту.
| ||
Міндеттер: | 1. Оқушылардың қызығушылығын ояту 2. Жаңа тақырыпты оқушылардың білімі арқылы бастау 3. Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау 4. Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылар жасау. | ||
Мұғалімдер үшін оқу нәтижелері: | 1. Оқушылардың бірін-бірі оқытуы арқылы аталған тақырыпты меңгеріп шығады 2. Оқушыларды оқуға мұғалім бағыттап отырады 3. Оқушылардың өзін және достарын бағалау мүмкіндіктерін жасайды. | ||
Сабақта туындаған негізгі идеялар: | 1.Оқушылардың өмірден алған білімдеріне, білетініне сүйену 2. Жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушыға жаңа ойлау дағдысын қалыптастыру | ||
Сабақта қолданылатын материалдар: | Постер, түсті қағаз, маркерлер, компьютер, проектор, желім, қайшы, бейне көрініс
| ||
Оқыту әдіс-тәсілдер: | Блум таксономиясы, жеке және топқа тапсырмалар, А,В,С деңгейіндегі оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру
| ||
Дерек көздері: | Ана тілі оқулығы, ана тілі әдістемесі, ғаламтор желісі, Google-веб—сайтынан алынған мағлұматтар.
|
Ой- лау дең гейі | Мақсаты | Күтілетін нәтиже | Түрткі (Тапсырма, сұрақ, жағдаят) | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||
Психологиялық ахуал «Шаттық шеңбері » арқылы бүгінгі күнге сіттілік тілеу Топтарға бөлу » үшбұрыш ,шаршы, шеңбер» арқылы топқа бөліну 5 минут | Психологиялық ахуал орнатады. Сыныпты 3 топқа бөледі. Сабақтың барысын түсіндіру Бағалау түрін,шарттарын түсіндіру, бағалау парағын тарату.
| Оқушылар шаттық шеңберін құрып,бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеп, 3 түрлі геометриялық фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді. | |||||
Білу | Eкінші дүниeжүзілік Ұлы Отaн cоғыc турaлы мaғұлмaт беру. Ұлы Отaн cоғыcынa қaтыcқaн бaтырлaрын таныстыру. 10 минут | Eкінші дүниeжүзілік Ұлы Отaн cоғыc турaлы мaғұлмaт, Ұлы Отaн cоғыcынa қaтыcқaн бaтырлaрын білeді | Тапсырма әр топқа беріледі: 1. Соғыс кезеңдері бейнеленген суреттер көрсету 2. Соғыс сөзіне кластер құру
| Суретпен жұмыс. Кластер қорғату
| Әр топ берілген тапсырмасын ақылдаса отырып, кластер қорғайды.
| ||
Түсіну | Eкінші дүниeжүзілік Ұлы Отaн cоғыcының бacтaлуының ceбeбі
| Eкінші дүниeжүзілік Ұлы Отaн cоғыcының бacтaлуының ceбeбін түсінеді
| Соғыс туралы бейне көрініс көрсетіп сабақты түсіндіру. Сұрақтар қою: • «Соғыс» деген сөзді қалай түсінеміз? • Ұлы Отан соғысы қай жылдар аралығында болды? • Ұлы Отан соғысы қай мемлекеттер арасында болды? • Ұлы Отан соғысы қай елдің жеңісімен аяқталды? • Ұлы Отан соғысының аяқталуына биыл неше жыл толады? • Ұлы Отан соғысына қатысқан қандай батырларды білеміз? • Өз ауылымыздан Ұлы Отан соғысына қатысқан ардагерлер деп кімдерді атар едік? Соғыстың адамзат баласына әсері қандай болды? Кестелер арқылы жаңа сабаққа теориялық мағұлмат беру | Тапсырманы түсіндіреді, А-В-С деңгейіндегі оқушыларды бақылайды | Жұптасып жұмыс жүргізеді, Сұрақтарға ақылдасып жауап береді. Жаңа сабаққа ой бөліседі. | ||
| |||||||
Сергіту сәті (1 минут | АКТ-ны қолданып сергіту сәтін орындату | Оқушылар серігеді | Бейнабаяннан іс-қимылдарды қайталату. | АКТ-ны қолданып қимыл -қозғалыс жаттығуларын жасату | Оқушылар серігеді | ||
Рефлексия (1 минут) | Сабақ басынан бастап ББҮ кестесін толтыру | Соғыс туралы не білем? не білдім? не білгім келеді? кестесін түсініп толтырады. | Бармақ, бағдаршам ар әдісі Бармақ жоғары-ұнады. Бармақ ортада-сенімді емеспін. Бармақ төмен-ұнамады. | Бармақ әдісі арқылы көрсетеді | |||
Бағалау 2 минут | «Бағдаршам» түстері арқылы | Өздерінің осы сабақта қаншал | Бақылайды, бағалайды | Өз-өздерін бағалайды. | |||
Үйге | «Жырау» өлеңін жаттау; Ережені жаттау; Сырбай Мәуленов туралы мағұлмат жинау; 1 минут |