Үлгі сызба,сұрақ бойынша сөйлем құрау
Қазақ тілі 2 сағ 11.12.14
Тақырыбы «Үлгі сызба,сұрақ бойынша сөйлем құрау »
Қолданылған модульдер
- Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
- Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу,
- Талантты және дарынды оқушыларды оқыту,Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сабақтың мақсаты: Үлгіге салып сөйлем құрай отырып,сұрақтар қоюға қалыптастыру
Сабақтың әдіс-тәсілдері:
«Шаттық шеңбер», «Сен…» тренингі,«Фишкалар»,«Ыстық орындық», «Төрт сөзден», «Жұмбақ», «Жасырын мақал »Cергіту сәті «Автор орындығы», «Төрт сөзден»,
Рефлексия «2 жұлдыз, 1 тілек»
Сабақ кезеңдері Уақыты
| Жоспар мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті: Не істеймін? | Оқушының іс-әрекеті: | Бағалау | Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б қажет? |
Кіріспе
| Ұйымдастыру Психологиялық ықпал. «Шаттық шеңбер». Мақсаты: сабаққа дайындықтарын білу. «Сен….» тренингі Мақсаты: бір-біріне жылы лебіздерін, тілектерін айту. « фишкалар» Мақсаты: топтарға бөлу. | Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызып, көңіл-күйлерін, сабаққа дайындықтарын, үй тапсырмасын орындаудағы кедергілер жайлы сұрау
Ойларын тыңдау, топтарға бөліп отырғызамын, топ басшыларын сайлау, бағалау парақшаларын ұсыну | «Шаттық шеңберінде» тұрып, өз ойларын ашық айтады, көңіл-күйлерін білдіреді. Сәйкес суреттермен бірігіп бір топ құру
|
Өте жақсы |
фишка
Топ ұстанымы
Топ аттары жазылған қағаздар |
Тұсау кесер
| «Ыстық орындық » Мақсаты: өткенді еске түсіру Рефлексия «қосу,алу,қы зықты»
| Орындыққа отырған оқушылардың жауаптарын тыңдаймын
| Орындыққа отырған оқушыға өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды «+» — жақсы мәлімет, ұнаған мәліметті айтады, «-» — ескерту немесе ұсыныс айтады, «қызықты» — ең жақсы мәліметті, өзін қызықтырған сәт туралы айтады. | Жапондық бағалау
Бағалау парақшасы | |
негізгі бөлім | «Төрт сөзден» Сөйлем мүшелеріне талдайды
«Жасырын мақал » Мақсаты: оқушыларды шапшаңдыққа,ойлауға баулу.
«Автор орындығы» Мақсаты тиісті сөз қою
«Өзіңді тексер» Мақсаты: білімді пысықтау
| .оқушылар топпен оқи отырып талдау керектігін ескертемін
Ребусты,шешуін және тапсырманы толық орындауын қадағалаймын
Қатесін өздері жөндеуін бақылаймын
117-жаттығу суреттерге байлынысты шағын әңгіме құрау
| Дайын белгісін соғады 115-жаттығу Үш сөзден құралған жайылма сөйлемге сын есім қосып төрт сөзден құралған сөйлем жазу Оқушылар озат шопанмен кездесті.Жарыс үлкен залда өтті.Балықшылар ащы көлге жақындады. Қатты гүріл алыстан есілді.
116-жаттығу Ребусты шешіп мақалды жазу Ерді намыс өлтірер
117-жаттығу .Автор орындығына отырып құраған әңгімелерін айтады
119-жаттығу. Жалаң және жайылма сөйлемдерге мысал келтіріп жазу | Талқылау барысын да топ ішінде бағалау
Дәптер ауыстырып,топтар бірін-бірі тексеру.
Жапондық бағалау | оқулық
Ұпаймен 10+5ұпай 8+ 4 ұпай Одан төмен+ 3ұпай
|
Қорытынды |
Бағалау Мақсаты: топ басшыларының бағасын талдау.
+,- қызықты Мақсаты:
|
Жаңа білімді бекіту. Топтық жұмыс жасауды бақылаймын
кері байланыс парағын таратады |
Топ басшылары бағалау парақшаларына талдау жасайды.
Сабақтан алған әсерлерін жазады |
Бағалау парақшалары,
стикерлер
тикерге жазып ,жапсырмалау | |
Үйге тапсырма беру.
| 118-жаттығу | Үй тапсырмасымен танысады. |