Көбейту амалы бар теңдеулерді шешу
Апта | Күн 30.09.14ж | ||
Сабақтың тақырыбы: | Көбейту амалы бар теңдеулерді шешу | ||
Ресурстар: | Интерактивті тақта ,оқулық,маркер, стикерлер,бағалау бетшесі | ||
Міндеті: | · Көбейту амалдары бар теңдеулерді шеше алу ·
| ||
Мақсаты: | Көбейту амалы бар теңдеулерді шығаруды түсіну | ||
Тапсырмалар | 1-тапсырма. №2 Теңдеулерді шешу № 3-8 Сынық сызық сызу 5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту.
| 2-тапсырма №5-6-7 Шартты есептерді шығару 2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау
| |
Сергіту сәті. Қимыл-қозғалыс жасау | 3- тапсырма. № 11 тест түрінде берілген тапсырмалар 2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау модулі.
| ||
Оқу нәтижесі: | Сабақ аяғында оқушылар: — Көбейту амалы бар теңдеулерді шеше алады -Салыстыру, талдау, жинақтап қорыту, дәлелдер келтіру, шығармашылық ойлауын дамытады. | ||
Түйінді сөздер: | Көбейту кестесін білу | ||
Сабақтың жүрісі: | ||
Сабақтың этаптары: | Мұғалім мен оқушының іс-әрекеті | Модульдер мен уақыт |
Ұйымдастыру Сыныппен байланыс орнату
Өткен сабақты еске түсіру
Топқа бөлу
Сыныптың білім деңгейін анықтау
Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар: | 1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Амансың ба Алтын күн! Амансың ба Көк аспан» Амансың ба Достарым! Сендерді көрсем қуанам!
Үй тапсырмасын сұрау: Көбейтудің белгісіз компоненттерін қалай табамыз? — Көбейтудің белгісіз компоненттерін табуға мысал келтір?
Оқушылар фигуралар арқылы 5 топқа бөлінеді. Сынып ережесін шығару. -Мұғалімді тыңдау -Бірін- бірі тыңдай білу, -Уақытқа бағыну -Қысқа-нұсқа сөйлеу -Марапаттау Мұғалім: -2 см шаршының периметрін тап? -2-ні 2 рет қос? -2 мен 2 нің көбейтіндісі? Оқушы: —Оқушылар шаршының периметрін тапты — 2 ні 2 рет қосып,4екенін айтты -2 мен 2 нің көб-сі 4 екенін айтты
Мұғалім: -Тапсырмалар беру: -Екі-екіден неше рет бар?компаненттерін ата 6 да үш-үштен неше рет бар?Не шықты
Оқушы: Өз ойларын,білетіндерін ортаға салды
| 2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог
2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Топқа бөлу
5 –минут. 1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
|
Сабаққа кіріспе Сабақ әрекетін қызықтыру.
Сабақ мақсатын анықтау.
Оқулықпен жұмыс
Түсіндірме /оқушылардың түсініктерін байқау мақсатында/ | Тұсаукесер . Сөзжұмбақ шешу Көбейту амалына берілген теңдеулер көрсету. Слайдты тамашалап, сұраққа жауап беру. -Олай болса осы көріп отырғандай бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыздың мазмұны қандай тақырыпта болады деп ойлайсыздар? Оқушы:-Көбейту амалына қатысты теңдеу екенін айтады. Үйрену мақсаты мен табыс критерийін анықтау Мұғалім мен оқушылар бірге сабақ мақсаты мен критерийлерін құрады. —Жүргізіп,түсініп оқуы -Өз ойын жүйелі жеткізуі -Топта белсенді жұмыс жасауы -Сұрақтарға қысқа нұсқа жауап беруі
1 .Теңдеуді шешу: 2 .Өрнек құру : 3. Шартты есеп 4. Сынық сызық сызу
Мұғалім: -Көбейту амалдары бар теңдеулерді қалай шешеміз? -Мысалдар келтіру? -Компаненттерін айту? | 5-минут. АКТ модулі. Интерактивті тақта
5-минут. 6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
2 минут. 1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.
10 минут. 1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.
|
Сабақ мақсатының жүзеге асуы Түсіну кезеңі
Талдау
Сергіту сәті
Қиындықтар мен түсінбеушіліктер Формативті бағалау: | 1-тапсырма. І топқа. Теңдеу шешу ІІ топқа. Өрнек құру ІІІ топқа. Кесте толтыру ІV топқа Сынық сызық сызу V топқа Амалдарды орындау
№5-6-7 Есеп шарттарын құру,талдау ,шығару
Оқушылар мұғаліммен бірге сергиді.
Түзету жұмыстары , сұрақтар
Оқушы өзін -өзі, топты бағалайды, мұғалімнің жеке оқушыны бағалайды. | 5-минут. 5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту. .
2-минут. 6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
1минут.3- модуль. Оқыту үшін бағалау модулі. |
Рефлексия | Сонымен балалар бүгінгі сабағымыз ұнадыма?Ұнаса түстер арқылы көрсету.(Кызыл түс-өте жақсы,сары –жақсы,жасыл-орташа) | 2 –минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету. |
Келесі тапсырма | Теңдеулер шешу №11 | 1 –минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету. |