Құттықтаймын!
Атырау қаласы.Махамбет ауданы.Алға селосы
Алға орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Қуанышева Ботакөз
Қысқа мерзімді жоспарлау№3
Күні: | Пәні: Қазақ тілі | Сынып: 3 |
Сабақтың тақырыбы | Құттықтаймын! | |
Сабақтың мақсаты | Құттықтау, тілек айту үлгілерімен таныстыру. Жатқа айту дағдыларын арттыру. | |
Оқытудың нәтижелері | Құттықтау, тілек айту үлгілерімен танысады. Жатқа айту дағдылары қалыптасады. | |
Негізгі дерек—көздер | Плакат, маркер, бағалау парақшасы, смайликтер, күлтежапырақшалар | |
Модульдің кіріктірілуі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау. |
Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс—әрекеті | Оқушының іс—әрекеті | Бағалау | Ресурстар, көрнекіліктер |
Кіріспе | 2 минут
2 минут
5 минут | Топқа бөлу
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Білу. Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл» әдісі бойынша өткен сабақта өтілген тақырыптан сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын бекітемін. Жазбаша жазып келген жаттығуларын интербелсенді тақтадан жаттығудың дұрыс нұсқасын көрсету арқылы топтық бағалау жүргіземін. | Түрлі-түсті стикерлермен 5 оқушыдан 3 топқа бөлінеді.
Стикерге бір-бірлеріне тілек жазып, плакатқа іледі.
Берілгент сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. Интербелсенді тақтадан үйге берілген жаттығудың дұрыс нұсқасын топ басшысы топ мүшелерінің үй тапсырмасын тексеріп, бағалап шығады. |
Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Түрлі-түсті стикерлер.
Стикерлер, жүрек салынған плакат.
Бағалау парақшасы, смайликтер.
|
Жаңа сабақтың таныстырылымы | 14 минут
| Түсіну. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында жаңа сөздермен жұмыс жасату | Оқулықта берілген жаңа сөздерды оқып, сөйлем құрау арқылы жаңа сабқтың тақырыбымен танысады. | Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, маркер, оқулық, интербелсенді тақта.
|
Жаңа сабақты қолдану | 10 минут
| Қолдану. Деңгейлік тапсырмалар орындатамын. 1 топ: 1-тапсырма бойынша әңгіме құрату 2 топ: 2-тапсырмадағы сөздерді кестие бойынша оқыту
Талдау. 3-тапсырмадағы сандарды «Күлтежапырақшалар» әдісі бойынша орнымен орналастыру.
| Оқулықтан берілген жаттығуларды орындап, бір-бірлерін үйретеді.
Берілген сандарды күлтежапырақшалар бойынша орналастарып, қорғайды. | Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, оқулық.
Күлтежапырақшалар |
Жаңа сабақты қорытындылау
| 5 минут | Жинақтау. «Ой қозғау» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылаймын. | бір-бірлеріне сұрақтар қою арқылы жаңа сабаты қортындылайды. | Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау парақшасы, смайликтер |
3минут | Бағалау. Топтық бағалау жүргіземін. Смайликтермен формативті бағалаймын. | Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтерді көрсетіп, ынталанады. | Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау парақшасы, смайликтер, интербелсенді тақта. | |
3 минут | Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға стикерге жауаптарын жазғызу. | Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға жауапты стикерге түсіріп, рефлексия парағына леді. | Рефлексия парағы, стикер | ||
1 минут | Үйге тапсырма беру. Тілек жаздыру | Күнделікке жазып алады. | Күнделік |