Қысым, қысым бірліктері
7сынып | 28.01 | |
Сабақтың тақырыбы | Қысым, қысым бірліктері | |
Мақсаты | Таным белсенділігін арттыра отырып, ынталандыру үшін, іс-әрекеттерін тиімді ұймдастыру арқылы тақырыпты ғылымилылығымен қатар, өмірмен байланыстыра отырып түсіндіру сын тұрғысынан ойлауға үйрету | |
Жұмыс нәтижесі | Қысым ұғымын өмірмен байланыстыра мысалдар келтіріп дәлелдейді. | |
Сілтеме | ||
Негізгі идеясы | Қысым, қысым бірліктері бойынша мағлұмат алады. | |
Қолданылған әдістері мен тәсілдері | Тест жұмысы Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; | |
Ресурстар | Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, желім, қайшы | |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут
| |
Сабақ жоспары | 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу(түрлі –түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою 2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша 3. Рефлексия 4. Үйге тапсырма | |
Үйге тапсырма | Жеке тапсырма Бес жолды өлең құрастыру |
Ойлау ды Блум Бойын ша жіктеу | Мақсат | Тапсырма түрі. Түрткілер. | Нәтиже | Бағалау | |||
Критерий лер | Дескрип-тор | Ұпай | Жиын-тық баға | ||||
Білу | Үй тапсырмасы «.Масса мен күш » тарауы бойынша білімін анықтау. Қызығушылы- ғын ояту. | Тест 1-нұсқа 2- нұсқа | Сұрақтарға жауап беру арқылы қызығушы лығы оянады, білімін көрсетеді. | Білім көлемін зерделеу
| Сұраққа толық жауап берді | 3 | |
Сұраққа жартылай жауап берді | 2 | ||||||
Сұраққа нашар жауап берді | 1 | ||||||
Түсіну | Оқулық мәтінін игерту
. | Оқулық бойынша топтық жұмыс Джигсо | Тақырыптың басты идеясын табу | Тақырыптың басты идеясын табу | Тапсырманы толық орындады | 3 | |
Қателіктері болды | 2 | ||||||
Мүлдем орындай алмады | 1 | ||||||
Қолда ну | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. | Қысым тақырыбына постер қорғау
Сергіту сәті | Алған білімін тәжірибеде қолдана алады. | Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптасты Ру | Қалыптасқан | 3 | |
Толық емес | 2 | ||||||
Қиын | 1 | ||||||
Талдау | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау, ой шешімін табу. | 1. Қысымды қалай анықтайды? 2. Қысымның қандай бірліктерін білесіңдер? 3. Қысымды арттырп немесе кемітуге болама? 4.Шаңғысыз жүргенде адам неліктен қарға омбылайды | Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі. | Пікірталас қа түсу | диалог құрып,қорытынды жасай ды | 3 | |
тек диалог құрайды | 2 | ||||||
жұмысқа қатыспайды | 1 | ||||||
Жинақ тау | Бірлік болмай тірлік болмас. | №1 топ. 100 см2 ауданға 50н күш әрекет етеді. Қысымды анықта. №2 топ. Қар үстінде тұрған шаңғышының салмағы 78 Н, оның шаңғысының ұзындығы 1,95 м, ал ені 6 см. Қар бетіне түскен қысымды тап №3 топ 14 жатт 1 №4 топ 14 жатт 2 | Қажеттілігін салыстыра нақтылайды | Жағдаяттан шыға білу құзыреті | Толық шықты | 3 | |
Қиналды | 2 | ||||||
Шаға алмады | 1 | ||||||
Бағалау | Дүниетанымын кеңейту. | Класстер–құрастыру | Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. | Логикалық ойы | Креативті | 3 | |
Ойы жүйелі, тың ойы емес | 2 | ||||||
Жалпыға ортақ ой | 1 |