Термодинамикадағы жұмыс
Сабақтың тақырыбы: Термодинамикадағы жұмыс
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Термодинамикадағы жұмыстың физикалық
мағынасымен таныстыру
Тәрбиелік: Өзіндік жұмыс жүргізгенде тапқырлыққа,
ұжыммен жұмыс жүргізгенде ынтымақтыққа
тәрбиелеу.
Дамытушылық: Салыстыра білуге, сөздік қорын молайту,
өзіндік жұмыс істету.
Оқытудың техникалық құралдары: электронды оқулық, графопроектор, компьютер, проектор.
Сабақтың әдісі: интерактивті әдістер «блиц-бақылау», «алгоритм», «бағдаршам», «мәтінге сұрақ» бойынша жұмыс істеу, тәжірибені талқылау
Сабақ түрі: Дәстүрлі, аралас
Технология: Интерактивті әдістерді қолдану «Конструктор» технологиясы
Сабақтың барысы
Кезеңдер | техника | Әрекеті | ||
Мұғалімнің | Оқушының | |||
І. Ұйымдастыру кезеңі | Қызығушылықты ояту. | Сәлемдесу Оқушылардың қызығушылығын ояту | Сәлемдесу , сабаққа дайындалу
| |
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
| Блиц- бақылау (физикалық диктант) | 10 сұрақ қойылады | Сұрақтарға жауап береді, өзін-өзі тексеру
| |
ІІІ. Үй тапсырмасын бағалау. | Балалар берілген кестеге баға нормасы бойынша өздерін бағалайды, ол бағаларды кестенің бірінші бағанасына қояды.
| |||
IV.Жаңа тақырыпты меңгеру | Мәтінге сұрақ Алгоритм | 1) Тарихи мағлумат 2) Проблемалы эксперимент | 3) Өзіндік жұмыс 4) Талқылау | |
V. Жаңа тақырыпты бекіту.
| Есеп шығару | 3 логикалық сұрақтар мен 1 есеп беріледі | Сұрақтарға жауап беріп, есепті шығарады. | |
VІ. Үй тапсырмасы
| Үш өлшемді деңгейлі түрде беріледі. |
| Үйге тапсырма алу | |
VІІ. Бағалау. Сабақты қорыту.
| Өзін-өзі бағалау | Бағалау парағындағы бағалардың орташа бағасы журналға қойылады. | Бағаларын қойдыру | |
ҮІІІ.Рефлексия | «Бағдаршамның» В түрін қолданады.
| Жасыл — түсіндім
Сары – түсіндім, бірақ толық емес. Қызыл түсінбедім-
| Бағдаршам түсін таңдау | |