Экономика және экология
Сабақтың тақырыбы | Экономика және экология | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты | Экономика және экологияның бағыттары мен негізгі заңдылықтарын біле отырып, табиғаттың адам өміріне қажеттілігі жайында түсінік беру, бір-бірімен байланысын ұғындыра отырып, өмірде қолдана білу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жұмыс нәтижесі | Экономика және экология жайында жаңа түсініктер қалыптастару, өмірмен байланыстыра отырып мысалдар келтіру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сілтеме | Қ.Ж. Ағанина, С. Сатыбалдин, Т. Ермекова, Ш. Кененбаева, А. Подмазенко, Ж. Қасымова, Т. Байкенов Экономикалық білім негіздері. Оқулық 2000 ж | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әдістер мен тәсілдер | Диалогты оқыту; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; АКТ-ны қолдану; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар | Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, желім, қайшы, стикер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ жоспары | 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою 2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша 3. Рефлексия 4. Үйге тапсырма | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлімдері | Мұғалім әрекеті | Оқушының әрекеті
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
Үйге тапсырма
Бағалау Кері байланыс | Сергіту сәті: «Өзің туралы таныстыру» Топқа бөлу: «Ақшамен бөлу». Орындықтың астындағы жапсырылған смайлинг арқылы топ басшы анықталады. Әр топ басшы тобына ат қояды. Экология туралы бейнефильм көрсетіледі. Үй тапсырмасын Экономика және экология тақырыбы бойынша деңгейлік тапсырмалар беру арқылы білімін анықтау.
Экономика және экология тақырыбы тірек-сызба арқылы түсіндірілді.
«Қоғам және табиғат» тақырыбына постер жасау
«Кубизм» әдісі
Семантикалық картамен жұмыс
2.2 Экономика және экология
Формативті бағалау.
Эдвард де Вононың ақылдың 6 қалпағы арқылы қорытындылау.
| 2 топқа бөлінеді
Үй тапсырмасы деңгейлік тапсырмалар арқылы сұралды.
Сыни тұрғыдан ойлана отырып, екі топ осы тақырыпқа байланысты постерді қорғайды.
Екі топ «Кубизм» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді.
Сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп, өз ойларын айтады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||