Натурал сандарды еселік салыстыру
Күні:
Сабақ: математика
Тақырыбы: Натурал сандарды еселік салыстыру
Мақсаты мен міндеттері: Натурал сандарды еселік салыстыру,шапшаң есептеуге үйрету, есептердің шешуін табуға үйрету.
1.Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру
2.Дамытушылық:оқушының ақыл-ойының математикалық стилін, ин-теллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;
3.Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қоддануға жан-жақты дайыңдауды жүзеге асыру.
Сабақ түрі : жаңа сабақ
Көрнекіліктер: кесте; қималы карточкалар,геометриялық фигуралар
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Үй тапсырмасын тексеру.
Ауызша есептеу.
9*6 36:9 9*8 9*9 18:9 72:9 3*9 9*5 63:9 45:9
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Екі-екіден | 8 2-ден 4 есе артық | |
4 рет алынды | 8:4=2 8:2=4
| 2 8-ден 4 есе кем |
8 шықты | — |
Бір санның екінші саннан неше есе артық немесе кем екендігін білу үшін, үлкен санды кіші санға бөлу керек.
№1 ауызша, оқы.№2
Спорттың қандай түрлері бар?
Жеңіл атлетика
Ауыр атлетика
Күрес түрлері
Спорттық ойындар
Веложарыс
Қазақстандық спортшылар 2012 жылғы олимпиадада 2012 жылғы
олимпиада да қазақстандық спортшылар 7 –і алтын, 1 күміс, 5 қола медаль алды.
1) Спорт алаңында 14 ұл және 7 қыз шынықты. Спорт алаңындағы ұлдар қыздарға қарағанда неше есе артық болды?
2)Спорт алаңында 14 ұл және 7 қыз шынықты. Аланға тағы да 7 ұл келді. Ұлдар саны қыздарға қарағанда неше есе артық?
№3 6 2 4 9 7 10 42 54 63 72
Неше есе кем? Неше есе артық?
18 8 20 81 35 2 6 9 7 8
Сергіту сәті: 3.Жаңа білімді бекіту:
№5 салыстыр:
654+236*906 360см-185см*170
910-187*675 700м-63м*540м+66
№6 Қыста ойнайтын қандай ойын түрлерін білесіңдер?
№7 кесте бойынша есеп құр, шығар:
Зат | Бағасы | Саны | Құны | |
Бадминтон шары | 100тг | 5 | ? | Бірдей |
Бас киім | ? тг | 2 | ? |
Фигураларды латын әріптерімен белгіле, тіктөртбұрыштың ауданы неше есе кем?
- Үйге тапсырма:151бет № 7. 9 кестесі.