Алматы қаласы
Пәні: қазақ тілі Класы: 4 «А», «Б» Күні: | ||||
Сабақтың тақырыбы: Алматы қаласы | ||||
Мақсаты: оқушыларға Алматы қаласы жайында түсінік беру.Оқушылардың танымын, ойын, тілін дамыту. Өз пікірлерін ашық айтып, өзгелердің пікірімен санаса білуге дағдыландыру. Сөйлеу шеберлігін, мәдениетін, сөздік қорын байыту. Өз елін, жерін сүйетін азамат етіп тәрбиелеу. | ||||
Күтілетін нәтиже: Оқушылар Қазақстан қалалары туралы білімдерін толықтырып, ортаға салады, сипаттап көрсетеді, буын түрлерін еске түсіреді. | ||||
Кезеңдері | Формасы | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі | Топқа бөлу | -Оқушылармен амандасады,түгендейді; -Оқушылар қалалар суреттері бойынша топқа бөлінеді (3 топ) | -Амандасады; Кезекшімен сұхбат -Оқушылар 3 топқа бөлінеді, топ басшысын анықтайды. | Қиынды суреттер |
Жаңа тақырыпты игеру
| Топтастыру әдісі
Видео. Алматы қаласы. (3 минут)
| Берілген суреттерден қай қаланы көріп тұрмыз? -Алматы қаласының қай жерлерін тамашалап отырмыз? Мәтінмен жұмыс: -оқушыларға жекелеп, кезекпе-кезек оқытып шығу -мәтінді аударту Топпен жұмыс (постер қорғау) Постер қорғау | Мәтінді оқиды, аударады,сұрақтарға жауап береді. 1. Алматы қандай қала? 2. Алматыда ненің орталығы? 3. Қала қайда орналасқан? 4. Алматыда қандай кешен бар? 5. Алматының символы? Өз бетінше тақырыпты меңгеру,бірігіп жұмыс жасау. Жаңа мәтінмен танысады, тапсырмаларды орындайды, постер жасайды, қорғайды Өз түсінгендерін айтып береді | Оқулық, орысша-қазақша сөздік, дәптер, парақшалар, А3 толтыру, |
Сергіту сәті | би | Сергіп би билеуді ұйымдастыру | Көңілді би билейді | бейнеүзінді |
І топ. Қазақстан сөзін тәуелдеу. ІІ топ. Алматы сөзін тәуелдеу | ||||
Сабақты қорытындылау. Рефлексия | Синквейн | Бес жолды өлең «қала» сөзіне құру -Біз бүгін не туралы айттық? | Өлең құрайды Стикерге жазады | стикер |
Бағалау | Топты бағалау, Бағдаршамға кері байланыс | Бағдаршамның түсіне сәйкес пікір айту | Ой-пікірлерін айтады | бағдаршам |
Үйге тапсырма | «Менің арманымдағы-Алматы» тақырыбына сурет салу. Сурет бойынша әңгімелеу.
| Үй тапсырмасын жазып алады |