Тоқсандық сынақ жұмысы
Сабақ жоспары
Бекітемін: | Қазақ орта мектеп — интернаты | ||
Сабақ: қазақ тілі | Сынып: 6 «а» — сынып | ||
Уақыты: Күні: | Шаяхметова А.Е. | ||
Сабақтың тақырыбы: Тоқсандық сынақ жұмысы | |||
Сабақтың мақсаты: Өткен тарау сөзжасам бойынша білімдерін тексеру, қайта еске түсіру, балалардын есте сактау кабілеттерін дамыту.Сөздік қорларын , сөйлеу, сте сақтау қабілеттерін дамыту | |||
Ресурстар: деңгейлік тапсырмалар, таратпа қағаздар /билеттер/ , қосымша оқулықтар, маркерлер, плакаттар, стикерлер | |||
Модульдер: талантты және дарынды балаларды оқыту, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | |||
Уақыты: | Жұмыс түрі: | Мұғалім әрекеті: | Оқушы әрекеті: |
14.00-14.05 | Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық тренинг | Сабақты бастамас бұрын сыныппен жылы амандасады, ынталандыру жұмысын жүргізуді ұйымдастырады | Оқушылар орындарына отырады, сабаққа дайындалаы, оқу-құралдарын дайындайды Кезекші оқушы мұғалімге есеп береді |
14.05-14.10 | Үй жұмысын тексеру Сұрақ-жауап /диалогтік оқыту/ | Мұғалім оқушыларға өткен тараулар бойынша сұрақтар қояды | Оқушылар мұғалімге жауап береді. Бір-бірін толықтырады |
14.10-14.15 | Түсіндіру | Ресурстар таратып беремін, парақшалар таратылады, тапсырмалармен, плакат, маркер, стикерлерді беремін | Окушылар танысады, бір-бірден шығып тапсырмаларды алады, орындайды |
14.15-14.25 | Зертттеу | Сөзжасам дегеніміз не? Жасалу жолдары қандай? Сөздер неше түрлі жолмен жасалады? | Оқушылар топтарға бөлініп, өздерінің зерттеу тапсырмасын интербелсенді тақтадан жазып алады |
14.25-14.30 | Талдау | Ал, топтар дайын болсақ ортаға шығамыз. | Әр топ ортаға шығып жазған дүниелерін талдайды, бір-біріне түсіндіреді, бірін-бірі топ басшылары бағалап отырады. |
14.25-14.30 | Қорғау | Мұғалім әр топты бақылайды, қадағалайды | әр топ басшысы шығып және топ мүшелері ортаға шығып қорғайды |
14.30-14.40 | Қорытынды | Мұғалім мен оқушы арасындағы диалог. Мұғалім сұрақтар қояды. Сонымен, сөзжасам дегеніміз не? Олар қалай жасалады екен? Біріккен сөздер дегеніміз не? Тіркесті сөздер дегеніміз не? Кіріге біріккен дегенді қалай түсіндіріп берер едіңіздер? Қысқарған сөздер қалай қай уақытты қысқарады? Неше жолы бар? | Оқушылар мұғалімге жауап береді, бір-бірінің ойын толықтырып отырады. |
14.40-14.43 | Бағалау | Мұғалім бағалау парақшаларын таратып береді | әр топ басшысы шығып топ мүшелерінің барлығын өздері стикерге жазып бағалайды |
14.44-14.45 | Үй тапсырмасын беру | 1-тоқсан бойы өткенді түгел қайталау. ҰБТ –ға дайындық дәптерлерін толықтыру | Күнделіктеріне жазып алады |