Футбол ойыны. Ойын ережесі
Алматы облысы
Кербұлақ ауданы
Сарыбастау орта мектебінің
денешынықтыру пәнінің мұғалімі
Жаманбаев Мухит Жаманбаевич
Сабақ тақырыбы: Футбол ойыны. Ойын ережесі
Мақсаты:
- Оқушыларға спорттық ойындардың ережелерін үйрету
- Оқушылардың ептілік, жылдамдық, шыдамдық, төзімділік қабілеттерін дамыту.
- Адамгершілікке, ақыл-ой, эстетикалық және еңбек тәрбиесіне баулу.
Өтетін орны: Спорт алаңы
Құрал- жабдықтар: ысқырғыш,секундомер, доптар, жалаушалар т.б.
Сабақ бөлімі | Сабақтың мазмұны | Жүктеме мөлшері | Ұйымдастырушылық ж/е әдістемелік нұсқаулар
|
Кіріспе дайындық 10-12 минут
| 1. Ұйымдастыру кезеңі 1.1 Сапқа тұрғызу, 1.2 кезекшіден мәлімет алу 1.3 сәлемдесу | 2‘ 1′ | Бір сызықтың бойына тіке тұру (спорттық киіммен) Денені тікке ұстау |
1.4 жаңа сабақ тақныстыру | 2‘
| Мұқият тыңдау
| |
1.5 Жалпы жүру, жүгіру жаттығуларын жасату 1.6 Саптық жаттығулар 1.7 Бір қалыпты жүгіру 1.8 Жүріс кезінде орындалатын жаттығулар | 3‘
3′ 1′ | Саптан шықпай жүгіру, арақашықтықты сақтау | |
1.9 Арнайы жүгіру жаттығулары | Бір аяқпен, қос аяқпен т.б | ||
1.10 Секіру жаттығулары 1.11 дем алу | Дем алып, демді шығару | ||
Негізгі бөлім 20-25 минут | 2. Жаңа сабақты түсіндіру 2.1 Жаңа сабақты мазмұндау; Сабақтың тақырыбын түсіндіру. — Оқушыларды топка бөлу. — Оқушыларға шабуылдау және корғану әдістерін көрсету. — Оқушыларға жаттығуларды орындату. 2.2 Шабуылдау жеке. 2.3Шабуылдау топпен. 2.4 Қорғану жеке. 2.5 Қорғану топпен. 2.6 Командалык түсіністік.
| 3-4′ 1′ 3′
3′ 3′
1′ 2′ 2′ 2′ | Арақашықтықты сақтау. Мұғалімді мұқият тыңдау |
Сабақты пысықтау 3-5 мин | 3. Ауызша, тақырып бойынша сұрақ жауап алу 1.1 жалпы футбол ережесін айтып беріңіз? 1.2 Футбол ойынның неше ойыншы ойнайды? 1.3 Жалпы футбол ойынның қай жерден бастайды? 1.4 Қақпашының қандай қызметі бар? | Оқушылар сұрақтарға нақты және қысқа жауап беруі керек | |
Үйге тапсырма | 4. Үйге 4.1 Қауіпсіздік ережелерін жазу 4.2 Ережелерді жаттау | 1′
2′ | Дәптермен жұмыс жасау |
Қорытынды бөлім 3-4 мин | 5. Сабақты қорытындылау 5.1 Оқушылардың сабақ барысындағы кемшілігін айту | 1‘ | Бір сызықтың бойына тұрғызу |
5.2 Ағзаны қалпына келтіру 5.3 Сабақты қорытындылау 5.4 Сапқа тұрғызу 5.5 Оқушылардың білімін бағалау | 1‘ 1′ 1′ 1′ | Тиісті бағаларын қою | |
5.6 оқушыларды оңға бұрылтып, саппен алаңнан шығарып салу |