Адамның жоғарғы жүйке қызметінің ерекшеліктері.
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАР
Сабақтың тақырыбы | Адамның жоғарғы жүйке қызметінің ерекшеліктері. | ||
Мақсаты | Адамның жоғарғы жүйке жүйесіне тән қасиеттерін, оның ерекшеліктерін түсіндіру. | ||
Оқыту нәтижесі | Оқушылар сана, сөз, есте сақтау, ойлау туралы менгереді, сыни ойлауы қалыптасып, оқушы өз ойын еркін, нақты жеткізе алады жан-жақтылық қасиеті дамиды. | ||
Түйінді идеясы | Адамның жоғары жүйке жүйесіне тән қасиеттерге сана, ойлау, сөз, есте сақтау, еңбек ету кабілеті, қоғамдық өмірге бейімделуі жатады. | ||
Уақыты | Ресурсы | Сабақтың мазмұны: | |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||
2 минут | Ұйымдастыру. Сәлемдесу 1 мамыр қарсаңына байланысты сабағымды әртүрлі ұлттың сәлемдесуінен бастадым. | Оқушылар әртүрлі тілде сәлемдесті. | |
2 минут | Оқушыларды өз қалаулары бойынша 5 жұпқа бөлдім. | Оқушылар өз жұптарын тауып бөлінеді. | |
7 минут | АКТ, слайд | Неден басаймыз? Ой қозғау. Слайдтар арқылы суреттер көрсету. Суреттерге байланысты сұрақтар қоямын. | Оқушылар өз ойларынша Жауап береді. |
7 минут | Постер, карандаштар, маркерлер т.б | Жұптарға берілетін тапсырмалар. Кластер бойынша түсіндіріледі. 1 жұп: Жоғарғы жүйке жүйесінің қызметі. 2 жұп: Сана, түйсіну 3 жұп: Сөз. 4 жұп: Ойлау 5 жұп: Есте сақтау. | Тақырыпты оқып, меңгереді
|
7 минут | Постер | Тақырыпты түсіндіруі. | Постер арқылы кластер әдісімен сабақты меңгеріп, түсіндіреді. Үш шапалақ бойынша бағаланады. |
3 минут | Сергіту сәті. Әріптер бойынша сергіту сәтін өткіздім. Мысалы, а, о, и, х деген әріптер бойынша. | әріптерді менің айтуым бойынша қайталайды. | |
2 минут | Не ортақ? Яғни мысалы, бір айда туғандар, жұлдызнамалар бірдей оқушыларды жұпқа бөлдім. | Оқушылар өз жұптарымен бөлінеді. | |
13 минут | Телпектер түрлі түсті, постер, ақ бет қағаздар | Ой қорыту. 6 телпек. 1 жұп: ақ телпек: тақырып бойынша негізгі мәліметтер береді. 2 жұп: қызыл телпек өздерінің сезімдерін эссе арқылы білдіреді. 3 жұп: сары телпек ассоциация құрастырады. 4 жұп: жасыл телпек шығармашылық ойлар тақпақ шығарады. 5 жұп: Қорытындылайды. | Постер арқылы, сызбалар, суреттер салып қорғайды. Эссе жазады, тақпақ шығарады. Бір бірін, өзара бағалайды. |
2 минут | Үйге тапсырма: Өздерінің есте қалған қызықты оқиғаларын туралы шағын щығарма жазып келу. |