Молекуланың саны, зат мөлшері
Сабақтың тақырыбы | Молекуланың саны, зат мөлшері | |
Мақсаты | Пән бойынша оқушылардың білім-білік дағдысын қалыптастыру, Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру арқылы білімін бағалау, сын тұрғысынан ойлауға үйрету | |
Жұмыс нәтижесі | . Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығын игереді | |
Сілтеме | Оқулық:Физика .10-сынып Р.Башарұлы Г. Байжасарова У.Тоқбергенова Алматы _,«Мектеп», 2006ж _____________ | |
Негізгі идеясы | Молекуланың саны,зат мөлшері формуласын біледі,есептер шығаруда қолдана біледі | |
Қолданылған әдістері мен тәсілдері | Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; | |
Ресурстар | Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, желім, қайшы | |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут
| |
Сабақ жоспары | 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу(түрлі –түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою 2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша 3. Рефлексия 4. Үйге тапсырма | |
Үйге тапсырма | Класстер |
Ойлау ды Блум Бойын ша жіктеу | Мақсат | Тапсырма түрі. Түрткілер. | Нәтиже | Бағалау | |||
Критерий лер | Дескрип-тор | Ұпай | Жиын-тық баға | ||||
Білу | Үй тапсырмасы «.Молекуланың өлшемі мен массасы » тақырыбы бойынша білімін анықтау. Қызығушылы- ғын ояту.
|
| Сұрақтарға жауап беру арқылы қызығушы лығы оянады, білімін көрсетеді. | Білім көлемін зерделеу
| Сұраққа толық жауап берді | 3 | |
Сұраққа жартылай жауап берді | 2 | ||||||
Сұраққа нашар жауап берді | 1 | ||||||
Түсіну | . Оқулық мәтінін игерту | Оқулық бойынша топтық жұмыс Джигсо | Тақырыптың басты идеясын табу | Тақырыптың басты идеясын табу | Тапсырманы толық орындады | 3 | |
Қателіктері болды | 2 | ||||||
Мүлдем орындай алмады | 1 | ||||||
Қолда ну | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. | І топ № 18ж 1 ІІ топ №.18 ж2 ІІІ топ № 18ж 3 ІV топ № 18ж4
Сергіту сәті | Алған білімін тәжірибеде қолдана алады. | Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптасты Ру | Қалыптасқан | 3 | |
Толық емес | 2 | ||||||
Қиын | 1 | ||||||
Талдау | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау, ой шешімін табу. | 1. Молекулалардың өлшемі. Сутегі молекуласының өлшемі d=2,3*10-9м. Зәйтүн майы молекуласының өлшемі d=1,7*10-9м. 2. Молекулалардың саны. –бір тамшы судағы молекулалар саны. 3. Молекуланың массасы. –бір молекуланың массасы. 1а.ө.б.=1,66*10-27 кг 4. Салыстырмалы атомдық массасы арқылы салыстырмалы молекулалаық массаны есептеге болады | Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі. | Пікірталас қа түсу | диалог құрып,қорытынды жасай ды | 3 | |
тек диалог құрайды | 2 | ||||||
жұмысқа қатыспайды | 1 | ||||||
Жинақ тау | Бірлік болмай тірлік болмас. | 1. Зат мөлшері. 2. Авагадро тұрақтысы. NA=6,02*1023 1/моль 3. Мольдік масса-бір мольдің мөлшеріндегі заттың массасы. M=m0NA M=Mr*10-23 кг/моль 4. Кез келген заттың массасы | Қажеттілігін салыстыра нақтылайды | Жағдаяттан шыға білу құзыреті | Толық шықты | 3 | |
Қиналды | 2 | ||||||
Шаға алмады | 1 | ||||||
Бағалау | Дүниетанымын кеңейту. | Формуларға класстэр құрастыру | Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. | Логикалық ойы | Креативті | 3 | |
Ойы жүйелі, тың ойы емес | 2 | ||||||
Жалпыға ортақ ой | 1 |