Температура. Оны өлшеу тәсілдері. Термометрдің түрлері. Температураның шкаласы
Сабақтың тақырыбы | Температура. Оны өлшеу тәсілдері. Термометрдің түрлері. Температураның шкаласы | |
Мақсаты | Дененің жылулық күйін сипаттайтын негізгі физикалық шама ретінде енгізу, өлшем бірлігін және өлшеу әдістерін білу.
| |
Жұмыс нәтижесі | Температураны өлшеу үшін термометрді қолданып, әртүрлі шкаламен өлшеуді үйрену. | |
Сілтеме | Б.М.Дүйсембаев, Г.З.Байжасарова, А.А. Медетбекова Физика. 8-сынып. Алматы «Мектеп» 2012 жыл. 12-18 беттер. | |
Әдіс-тәсілдер | Формативтік бағалау, өзін-өзі бағалауға ықпал ету.Жаңа әдіс – тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлау. АКТ слайдтар | |
Ресурстар | Постер,оқулық, слайд,мұғалімге арналған нұсқаулық,АКТ, стикерлер, флипчарт, маркерлер | |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут
| |
Сабақ жоспары |
| |
Үйге тапсырма | ЕК § 2 |
Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсат | Тапсырма түрі. Түрткілер. | Нәтиже | Бағалау | ||||||||||||
критерийлер | дескриптор | Ұпай | Жиынтық баға | |||||||||||||
Білу | Үй тапсырмасын сұрауда әр топқа таратпа қағаздарын беру арқылы білімін анықтау
Қызығушылығын ояту. | Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру үшін «Шашу» әдісін пайдаланып, 4 топқа бөлемін. Таратпа қағаздары | Таратпа қағаздардағы түрлі тапсырмалар жасау арқылы қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді. | Білім деңгейін зерделеу
| Тапсырма толық жасалды | 3 | ||||||||||
Тапсырма жартылай жасалды | 2 | |||||||||||||||
Тапсырма жасалмады | 1 | |||||||||||||||
Түсіну | Стратегияларды жүйелі қолдану арқылы оқушылардың жұмысын ұйымдастыру (сауал қоя білу, талдау жасай білу, баяндау және қызу ой талқысын жасай білу қабілеттерін жетілдіру жолдарын беру) Арқылы тақырыптың идеясын түсіну | Мағынаны тану Топтық жұмыс Сабақтың барысында негізгі идеяны ашу үшін оқушыларға бағыт беру,түрткі болу,жаңа тақырыпты талдауға,ой қорытуға,нәтижеге жетуге жетелеу. Экранда көрсетілген суретті көрсету арқылы эксперименттік талдау жасап сабақтың мағынасын ашады. | Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді | Тақырыптың басты идеясын табу | Тапсырмаларды толық орындады | 3 | ||||||||||
Тапсырмаларды жартылай орындады | 2 | |||||||||||||||
Мүлдем орындай алмады | 1 | |||||||||||||||
Қолдану | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. | Әр топқа 1(2,3,7,8) есептер. Ж.д: 1 тапсырма
Сергіту «Сандар сөйлейді» | Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады | Іс-тәжірибеде үйлестіре алды | Есептерді толық орындады | 3 | ||||||||||
Есептерді жартылай орындады | 2 | |||||||||||||||
Орындай алмады | 1 | |||||||||||||||
Талдау | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау, ой шешімін табу. | Сұрақтар қою арқылы пікірталасқа түседі | Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі. | Пікірталасқа түсу | диалог құрып,қорытынды жасайды | 3 | ||||||||||
тек диалог құрайды | 2 | |||||||||||||||
жұмысқа қатыспайды | 1 | |||||||||||||||
Жинақтау | Жұмыс туралы алған білімдерін жинақтайды | Топтарға тапсырма беру. Сәскестендіру кестесі
| Білімдерін жинақтайды, сараптайды | Жағдаяттан шыға білу құзыреті | Толық шықты | 3 | ||||||||||
Қиналды | 2 | |||||||||||||||
Шаға алмады | 1 | |||||||||||||||
Бағалау | Дүниетанымын кеңейту. | Экперименттік тапсырма | Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. | «Бағдаршам» арқылы | Креативті | 3 | ||||||||||
Ойы жүйелі, тың ойлы емес | 2 | |||||||||||||||
Жалпыға ортақ ой | 1 |