Тақырыбы: «Үндістан»
Пәні география
Сыныбы: 11 «А»
Күні: 18.10.2013
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Тақырыбы: «Үндістан»
Мақсаты: білімділік – үндістанның географиялық орнын түсіну.
Дамытушылық – ойлау қабілетін, ой-өрісін дамыту, өзін-өзі бағалау, тексере білуге дағдыландыру.
Тәрбиелік – ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: а) топтастыру әдісі бойынша жұмыс істеу. Ә) үндістан туралы білу.
Қамтылатын модульдер:
- Модуль – жаңа әдіс – тәсілдер « топтық жұмыс)
- Модуль – СТО ( ой қозғау)
- Модуль – бағалау
- Модуль- АКТ пайдалану
- Модуль – көшбасшылық
Сабақтың типі: Жаңа сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: СТО,АКТ,ББҮ
Пәнаралық байланыс: Экология, экономика
Жоспар:
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу
Үй тапсырмасын пысықтау:
Жаңа сабақ: «Үндістан» 1-сағат
Сабақтың ұраны: «Төртеу түгел болса-төбедегі түседі, алтау ала болса-ауыздағы кетеді!»
І.Қызығушылықты ояту (топтастыру стратегиясы).
А) оқушыларды топқа бөлу
І топ. «Жапония»
ІІ топ. «Қытай»
ІІІ топ. «Перу»
Ә) ой шақыру: әр топ сұрақтар арқылы ассоциация құрады.
Б) Ассоциация құру.
ІІ. Мағынаны табу: ББҮ стратегиясы постер.
І топ. Географиялық орны.
ІІ топ. Қалыптастыру тарихы.
ІІІ топ. Табиғат ресурстары, шаруашылығы.
Сабақтың тақырыбы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының Іс-әрекеті | Ұйымдастыру | Бағалау | Ресурстар |
Үй тапсырмасын пысықтау
| Сұрақ –жауап арқылы тексеру | Дайын тапсырмаларды қорғайды | Топтық, жеке, жұптық | Топтық және жеке бағалау | Оқу материалы, АКТ тапсырма |
Қызығушылықты ояту
| Үндістан туралы АКТ-дан көрсету | Тапсырманы дәптерлеріне жазу, ассоциация құру | Топқа бөлу | Өзара бағалау | |
Мағынаны тану, ББҮ
| 3 топқа оқу материалынан тапсырма беру | Тапсырмаларды әр топ постер арқылы қорғау | Топтарға жеке-жеке тапсырмалар беру | Формативті бағалау | Оқулық, флипчарттар |
Ой толғаныс
| Салыстыру стратегиясының шартын түсіндіру | Венн диаграммасын құру | Топтық | Топтық бағалау | Үндістан шаруашылығы |
Шаруашылық жұмыс
| Эссе туралы түсінік | Флипчарттар |