Қосмекенділердің көп түрлілігі.
Сабақтың тақырыбы: Қосмекенділердің көп түрлілігі.
Сабақтың мақсаты:Сын тұрғыдан ойлау арқылы жануарлардың мекен ортасы мен құрылысын қарастыру.
Сабақтың міндеті: тақырып бойынша жаңа сөздермен танысу,топтық жұмыс барысында ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.
Стратегиялық іс-әрекеттер: «5 сұрақ», «Семантикалық карта », «Кубизм» ,«сергіту сәті».
Күтілетін нәтиже: оқушылар сұрақ қоя білу дағдыларын қалыптастырады,ынтымақтастық атмосферасы арқылы топта өзіне-өзі,өзгені бағалауға үйренеді.
Бөлімнің мазмұны | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Бағалау (форма тивті, жиынтық) | Ресурстар |
I.Кіріспе 2.Ұйымдастыру кезені 3.Психологиялық атмосфера құру. 4.3 топ құру | Амандасу. Сергіту сәті Оқушыларды шеңберге тұрғызып,қима қағаздар арқылы 3 топқа бөлемін.Оқушылар бүгінгі күнге сәттілік тілеп, «Алтын ережені» еске түсіреміз. | Оқушылар амандасады,шеңберге тұрып,сергіту сәтін орындайды.Оқушылар алтын ережені қайталайды. Олар өз орындарын тауып отырады. -тәртіп сақтау; -ұымшылдық; -жауапкершілік; | «жақсы,өте жақсы» | Сергіту сәті «Алтын ереже» Флипчарт |
II.Тұсаукесер 5.Өткенді еске түсіру,бекіту. | Сабақты « 5 сұрақ» әдісі бойынша тақырыпты қорытындылаймыз.Бұл жаттығу ақпараттық жиынтық болып табылады.Мұғалім берілген тапсырманы аяғына дейін толық меңгеру үшін сол бір сұрақты айналдырып қоя береді. Қалай? | Оқушыларға «Қалай», «Неге» деген сұрақтар қоюдан бастайды. | Формативті бағалау. Оқушыларға өздерін,өзгелер ді бағалау парақтарын тарата мын,түсіндіремін. | Түрлі-түсті маркерлар |
III.Негізгі бөлім | Жаңа тақырыпты анықтау үшін оқушылардың назарын тақтаға аударамын. Суреттегі іс-әрекет бойынша әңгіме жүргіземін.Өз топтарында ойландыру жұмысын бастаймын. Сабақтың тақырыбы,мақсаты айтылады. « Семантикалық карта » әдісі. Сергіту сәті: | Сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар берілген постерге тапсырманы орындайды. | Жақсы. Өте жақсы. Жиынтық бағалау. | Ребус,маркерлер А3 формат, фломастер,кітап |
IY.Қорытынды. | Сабақты «Кубизм» әдісі бойынша тақырыпты қорытындылаймыз. -балық қандай жануарларға жатады? -балықтың қан айналым жүйесі неден тұрады? -құстардың жүрегі неше бөлімнен тұрады? -салқын қанды жануарлар дегенді қалай түсінесіңдер? Рефлексия: 2 жұлдыз,1 тілек. Үйге тапсырма. $ 45 оқуға, 93-сурет салуға. | Әр топтан оқушылар шығып сұрақтарға жауап береді. | Бағалау парақшасы |