«Оқытудың сапасын арттыруда диалогтік оқытуды пайдалану»
Тақырыбы | «Оқытудың сапасын арттыруда диалогтік оқытуды пайдалану» | ||
| Мақсаты | Сұрақ қою арқылы, сыни ойлау. Білімін жетілдіру, пікір алмасу. Өз ойын ашық айтып, дәлелдеу. | |
Күтілетін нәтиже | Диалогтік оқыту арқылы өтілген тақырыптардың мазмұнын игеру білімдерін кеңейтеді. Тілдік қарым –қатынас қалыптасады ойлау қабілеті дамиды материалдарды талдап үйренеді. Диалогтік оқытуда оқушылар ашық және жабық сұрақтар құрастыра біледі. | ||
Түйінді сөз | Сын тұрғысынан ойлау өз ойларын айту | ||
Ресурстар | Флипчарттар,маркер,стикерлер,тапсырманы арнауға арналған парақтар,корзина,видеоролик | ||
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Уақыт шеңбері | Коучтың іс-әрекеті және қатысушылардың іс-әрекеті |
Сәлемдесу | 2 минут | Қал – жағдайларын сұрау. |
Жағымды ахуал | 5 минут | Сұхбаттасу, сұрақтар арқылы. |
Миға шабуыл | 12 минут | Чарльз Сойерстің суреті. Бұл кісі туралы екі түрлі пікірде айту мұғалімдерге. Яғни бұл жерде мұғалімдердің психологиялық ойын білеміз. (6 мұғалімді сыртқа шығарып, іштегі мұғалімге суреттегі кісіні мақтау. Сыртқа мұғалімдерге бұл кісінің жаман жағын көрсету.) |
Сергіту сәті | 2 минут | Бір – біріне қарап тұрып, яғни айнаға қарап тұрған сияқты елестетіп, бет – әлбетін реттеу. |
Топқа бөлу | 3 минут | Жануарлардың атын айтпай жүрісін салу. (аю, қоян, маймыл) |
Ой шақыру | 25 минут | Бейнефильм көру.
1.Қалай ойлайсыздар біз бүгін қандай тақырып төңірегінде сөз қозғамақпыз? 2.Бейнефильм мазмұнынан не байқадыңдар? |
Миға шабуыл | 25 минут | Кубизм әдісімен алты қырлы бойынша 1.Сипаттаңыз 2.Салыстырыңыз 3.Зерттеңіз 4.Талдау жасаңыз 5.Қолданыңыз 6.Дәлелдеңіз «Құлыным», «Жаным», «Қадірлі» |
Рефлексия | 11 минут | Таныстырылым. «Диалогтік оқыту» |
Кері байланыс | 5 минут | Дейін — кейін таратпа қағаздармен |