Адам ағзасындағы ұлпалар жүйке мен бұлшық ет ұлпасы
Сабақтың тақырыбы: Адам ағзасындағы ұлпалар жүйке мен бұлшық ет ұлпасы
Мақсаты: : оқушыларға адам ағзасындағы ұлпалардың қызметі мен құрылысы жөнінде білімдерін тереңдету. Әр оқушының білімге деген құштарлығы мен қызығушылығын арттыра отырып, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. Оқушылардың тұлғалық қасиеттерін жетілдіру және қалыптастыру
Міндеті:
Сыныпта оқушыларға жағымды атмосфераны қалыптастыру
Тақырыпты меңгеру және алған білімін дұрыс қолдана білу
Оқыту нәтижесі.
А. Оқушы эпителий және дәнекер ұлаплары қандай қызмет атқаратының біледі
В. Оқушы ұлпа дегенді біледі және ол неден тұратының сипаттай алады
С. Оқушы ұлаплардың бөлімдерін сызып, әр бөлімнің қызметін толық түсіндіреді.
уақыты | Сабақ кезеңі | Мақсат, міндеті | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Ұйымдастыру түрлері | Қолданылатын модульдар |
1 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Сабақта психологиялық үгітін қалыптастыру | Сыныпта оқушыларға жағымды психологиялық атмосфераны қалыптастыру | Мұғалім оқушылармен амандасып, көңіл күйлерін сұрайды. Сәлеметсіздерме! Көңіл күйлерін жақсы ма? Сабаққа дайынсындар ма?
Оқушылардың алдындағы жеміс ағашы (Осы сабақта не күтесіңдер, ал неден қорқасындар?) | Оқушылар топқа «түрлі түсті қағаз» әдісі арқалы бөлінеді. Оқушылар әрі бері жүріп бір бірімен сөйлесіп жүреді. Мұғалім 2 десе екі жұп болып, 5 десе беске бөлініп топқа бөлінеді. Оқушылар стикерлерге өздерінің не күтетінін, тілегін, қорқыныш сезімдерің жазып, лимон мен алма ағашына жабыстырады. | Топқа бөліну
Жеке дара | АКТ (слайдтар, видеоролик)
«Жеміс ағаш» әдісі |
9 мин
| Мотивациялық кезең | Жаңа тақырыпты дамытудың ішкі мотивациясы. Сабақты түсіндіріп, мақсатымен таныстыру. Жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту | Мұғалім жаңа тақырыпты ашу үшін әр топқа өткен тақырыптар бойынша сөзжұмбақ шешуге береді. Сөзжұмбақты шешу арқылы жаңа тавқырыпқа шығады. | Оқушылар сөзжұмбақты шешу арқылы тақырыпты ашып, талқыға салады.
Топ ережесін құрастырады.
| Топпен
Топпен | Бағалау бағдаршам арқылы |
10 мин
| Операциялық кезең. Мазмұнымен танысу | Тақырып бойынша жаңа мағлұматтар алу | Тақырыпты жақсы меңгеру мақсатында. 1 топқа постэр, екінші топқа кластер беріледі. Сонымен қатар тақырып бойынша видеоролик қолданылады. Оқушыларды бағалау Бағалау жалпы үлкен саусақ «Иә және жоқ» стратегиясы. Балалар беріген сұраққа иә немесе жоқ деп жауап береді. «Блум түймедағы » стартегиясы Сабақты қорытындылау ретінде «доп» әдісі | Мұнда олар топтық жұмыс атқарады.
Бағалау топтағы скипер үлкен саусақ арқылы бағалайды
| Топтық
Топ
Жеке дара | Стратегия топ |
2 мин | Үй тапсырмасы | 1. Деңгейлік тапсырма А1, В 3, С1 2. Кесте 3. Синхвейн
| Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады. | Шағын топтық жұмыс | Шығармашылық жұмыс | |
3 мин | Рефлексия | Өзін- өзі бағалау, қорытынды | Графикалық рефлексия Орындау ұнады — Қиын болды — Онша ұнамады — Онша қиын болмады — Мүлде ұнамады — Қиын емес | Оқушылар «Жетістік парағына» сабақтың қалай болғанын және ұнаған не ұнамағаның жазады |