Сабақтың тақырыбы: Жануарлар. Аnimals

Сабақтың  тақырыбы:  Жануарлар. Аnimals

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жануарлардың түрлері туралы мәлімет беру. Жануарларға байланысты жаңа сөздерді, сөйлемдерді қолдануға үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыруға, ағылшын тілінде дұрыс сөйлеуге, тіл байлықтарын молайтуға, тілдерін  төселдіре сөйлеуге дамыту.

Тәрбиелік: Жануарларды қорғай білуге, жанашырлыққа, оларды үнемі күтіп баптауға тәрбиелеу.

Сабаққа қажетті құрал-жабдықтары:    

Құралдар: интерактивті тақта, Activote, Activwand, Activpen.

Көрнекіліктер: қима қағаздары, суреттер, слайд көрсетілімдері.

Сабақтың типі:  жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың түрі:  аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: шағын топпен жұмыс, ойталқы, әңгімелеу.

Пәнаралық байланыс:  қазақ тілі, биология

Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.
  2. Үй тапсырмасын сұрау .

АКТ құрылғысының көмегімен тест сұрақтарын алу.

III.  Жаңа сабақты түсіндіру.

  1. Сабақты қорыту.
  2. Үй тапсырмасын беру.
  3.  Бағалау.

Күтілетін нәтиже:

     —     жаңа тақырып бойынша білім алады.

—     пән бойынша  дүниетанымдары кеңейеді.

—     алған білімдерін жүйелей алады.

—     Оқушылардың ағылшын тілінде ойлау және сөйлеу қабілеттері дамиды.

 

Сабақтың барысы:

 

  1. I. Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment.

      —    Good afternoon boys and  girls! Sit down.

—    Who is on duty today?

—    Is anybody absent?

—    What can you say about this day?

—    What date is it today?

—    Thank you, sit down, please. Let’s start our lesson.

 

Warm-up activity. /миға шабуыл/

We go to the Zoo

We go to the Zoo

Tomorrow, on Sunday

We go to the  Zoo

Tomorrow, tomorrow

We go to the zoo

There is a  Zebu there

And a Zebra, too

A bear and a monkey

And a kangaroo.

 

  1. Үй тапсырмасын сұрау. Сhecking up the home task.

Activote құрылғысымен тест алынады.

Бағалау критерийі

10-8 – «5»                            7-6 – «4»                              5-4 – «3»

     Choose the right prepositions

  1. I always rely___________  my friend.
  2. A) on *                           B)    with                                C) at
  3. I share my book___________ my friend
  4. A)    to                              B)    with *                            C) at
  5. I care__________ my friend.
  6. A) to                             B)    with                               C) for *
  7. I trust _________  my friend.
  8. A) zero (o) *                   B)with                                  C) for
  9. I think __________ my friend.
  10. A) of *                             B)  with                                C) for

Choose the right plural form

  1. Wolves have sharp_________
  2. A) teeth                          B)   tooth *                           C)  tethe
  3. Squirrels eat a lot of ________
  4. A) leaves *                     B)   leaf                                 C) leafe
  5. There are a lot __________
  6. A) children *                  B)  child                                C) childs
  7. What is the English for жануарлар?
  8. A) plants                       B)   animals *                      C) sheep
  9. What is the English for кітаптар?
  10. A) books *                   B)   animals                         C) sheep

 

 

Look at the interactive board. Here is a words with pictures. You must match the pictures to the words then practice the pronunciation.

Оқушылар тақтадағы жазылған сөздердің жанына дұрыс суреттерін қойып сәйкестендіреді.

 

 

a  squirrel  [‘skwirәl]

a  wolf  [ wulf]

a  rabbit  [rәbit]

a  fox  [foks]

an  elephant [‘elefәnt]

a horse [ho:s]

a dog [dog ]

a cat [kәt]

 

 

III. Жаңа сабақ. New lesson

Today we’ll speak about the animals. I hope you’ll  learn  something  interesting about animals. Үй жануары мен жабайы жануарына топтастыру жасау.

dog                                cat

 

 

 

horse                                                     cow

 

 

goat                                           sheep

fox                                wolf

 

 

 

squirrel                                                      monkey

 

 

 

elephant                             lion

 

New  words.

I’ll give you today’s new words. At first you should listen attentively then to write down in your vocabulary.

Fur [fә:] – жүн тері

Feather [feðә] – қауырсын

Сell [sel] – жасуша

Muscle[mΛsl] – бұлшық ет

Nerve [nә:v]  – жүйке

Rhino [‘rainәu] – мүйізтұмсық

Rare [rеә] – сирек

O’k. Tell me please. What kind of riddles do you know about animals? Оқушылар жануарларға байланысты бір-біріне жұмбақтар жасырады.

 

Text. Мәтінмен жұмыс.

So I’ll give the short text about «Animals». At first  you should read then find the new words from the text.

Text A

Our planet is home to a vast collection of animals. They live everywhere. Animals are all around us, so it is easy to think that we know exactly what animals are.

But some animals have fur or feathers, others have shells or scales, while many have no hard body parts at all. Animals often have eyes, ears and legs.

Firstly, animals bodies are made of  lots of cells. These cells work together, like a team. Secondly unlike plants, animals need to eat

Text B

Animals are also the only living  things  that have muscles and nerves. Animals  with complicated  nervous systems,  suchas  mammals and birds, react more quickly than any other  living things. Such  animals as the  tiger, black  rhino  and giant  panda, are now  so rare that they are endangerd. In just 10 or 20 years time, the only place to see them may  be  in zoos.

 

  1. Сабақты қорыту. Conclusion of the lesson.

What animals is it?

Оқушыларға жануарлардың суреті таратылып, сол суретке қарап жануарды мимикамен сипаттайды.

dog, cat, horse, cow, goat, sheep, fox, wolf, monkey, elephant, lion

 

  1. V. Үй тапсырмасын беру. Home task.

“My  favorite animal” to write topic. To learn new words by heart.

 

VІ. Бағалау. Assessing.  Жануарлардың суреті арқылы бағаланады.

I’ll give you picture of animals. They are:

Lion – “5”

Wolf  – “4”

Fox – “3”

 

The lesson is over! You are free. Good bye!