Сабақтың тақырыбы: «Жануарларға төнген қауіп» (Animals are in danger).
Сабақтың тақырыбы: «Жануарларға төнген қауіп» (Animals are in danger).
Мақсаты:
- жануарларға қатысты жаңа лексиканы меңгерту, білімдерін нығайту;
- өз беттерімен жұмыс істеуге қабілеттерін дамыту;
- өзара бірлесіп жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, жануарларға қамқор болуға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
- лексиканы меңгереді;
- мәтінді түсініп оқиды;
- сын есімнің шырайлары туралы білімдерін бекітеді;
- жануарлар және оларға төнген қауіп туралы біледі;
Сабақтың түрі: аралас сабақ;
Сабақтың әдіс-тәсілдері: СТО;
Сабақтың көрнекі құралдары: интерактивті тақта, үлестірмелі материалдар, оқулық;
Сабақ барысы | Мұғалімнің әрекеті | Оқушылардың әрекеті |
І Ұйымдастыру кезеңі: | — Good morning, children!
— I’m glad to see you too! — Who is on duty today? — Who is absent? — What date is it today? — Thank you! | — Good morning, good morning, good morning to you, Good morning, dear teacher! We are glad to see you!
— I’m on duty today. — … is absent./All are present. — Today is the 20th of February. |
ІІ Сабаққа психологиялық дайындық: | — Dear, children, today we have an unusual lesson. Make a circle and wish each other well and good luck. — Thank you and take your seats. | “Greeting and wishes” оқушылар шеңбер құрып, өзара сәлемдесіп, жақсы тілектерін айтады.
Оқушылар орындарына отырады. |
ІІІ Үй тапсырмасын тексеру: | — Your home task was the text about whales on p. 48 ex. 12. You read and translated it. Now, please fill the gaps with suitable phrases. (слайд 3). | Оқушылар Венн диаграммасы түрінде жасалған кестені толтырады. Ол үшін әр оқушы компьютердегі кестеде қажетті сөйлемдерді орналастырады. |
IV Жаңа сабақты түсіндіру: 1. Топқа бөліну:
2. Мәтінмен жұмыс жасау, постер:
3. Сергіту сәті: | — Ok, now I want to divide you into three groups by matching these fragments of the pictures.
Мұғалім бағалау парақтарын таратып қояды. | Оқушылар жануарлардың «мозаика» ретінде қиылған суреттерінің фрагменттерін сәйкестендіріп, өздерінің топтастарын іздейді. Бағалау парақтарына баға қояды. |
— Open your textbooks on p. 50 ex. 4. You must read the text by paragraphs, make a poster and present it. Before start listen and repeat the words on the board. They will help you with the text.
| Оқушылар жаңа сөздерді тыңдап, қайталап, мәтінді оқуға кіріседі. Мәтінді оқып болған соң постер жасауға кіріседі.
Дайындаған постерлерін топтардың алдына ұсынып, қорғайды. | |
— I think you are exhausted. Stand up please and look at the board. «Skeleton dance» (слайд 6) | Скелеттердің қимылдарын қайталап, билейді. | |
V Сын есімнің салыстырмалы шырайларын қайталау: | — Let’s revise degrees of comparison. (слайд 8) — Someone, write the formula, please. |
Құрылымын тақтаға жазып береді. |
— Now, fill the gaps with correct forms of adjectives. | Оқушылар тапсырманы дәптерлеріне орындап, бір-бірімен ауыстырып, тексеріп алады. Бағалау парақтарына бағаларын қояды. | |
VI Жаңа сабақта алған білімдерін тексеру: 1. Деңгейлік тапсырма 2. Тест | — Please do the tasks on your cards. Әр оқушыға деңгейлік тапсырмалары бар карточкалар таратылады (қосымша 1). | Орындалып, бағалары қойылады. |
— Let’s do the TEST (қосымша 2). | Тест тапсырмасын орындап, тексеріп, бағаларын қойып шығады (слайд 10). | |
VII Рефлексия | — Сабақтың ұнаған сәті; — Сабақтың қиын сәті; — Сабақтан алған әсері. | Оқушылар ойларын айтады. |
VIIІ Бағалау | Оқушыларға бағалау парақтарына сәйкес баға қояды. | |
ІХ Қорытынды
Үй тапсырмасы: | — Our lesson is over. All of you did a good job. Thank you and good bye! — P. 53 Exercise 10 — Read and translate. — Make your own poster or presentation about birds of Kazakhstan | — Good bye, teachers! |