Сабақ тақырыбы: Adjectives

6а сынып                              

Сабақ тақырыбы:  Adjectives

Сабақ мақсаты:         1.  Adjectives бойынша оқушылардың алған білімін тексеру.

Adjectives қолдана білуін тексеру, анықталған

кемшіліктерді Түзету.

  1. Оқушыларды сөздерді дұрыс сөйлеуге және сөздерді тез

меңгеруге  үйрете отырып, сөздік қорын дамыту.

  1. өзге тілді құрметтеуге, достыққа тәрбийелеу.

 

Сабақ түрі:                 дәстүрден тыс, қайталау сабақ.

 

Қолданатын әдіс:       Интерактивті оқуту әдісі: сөздік диктант, цепочка, тренинг

 

Көрнекіліктер:           слайд, интерактивті тақта.

 

Технология:         Конструктор

 

 

этаптаруақытМұғалімдің

іс-әрекеті

Оқушының

Іс-әрекеті

 

І

 

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі

 

3 мин

 

1 Good afternoon children!

2. Психологиялық жағдайды қалыптастыру.

 

Good afternoon teacher!

 

Оқушылар  үлкен ағашқа жапырақтарда жабыстырады.

 

ІІ

 

Фонетикалық жаттығу

 

1 мин

 

Good, better, best.

Never, never, rest.

Till your good is better.

And your better, best.

 

 

Оқушылар  дыбыстайды

ІІІМақсат қойу1 минБұл сабақты біз сендер менен сын есімдердің жасалуын және олардың қандай жасалатыны туралы, қаншалықты білім алғанымызды тексерып көреміз кемшіліктерді жоямыз.
ІҮҰйге берілген сөздерді тексеру.4 минДиктант жаздыру.Good, bed, little, many, much

Сөздерінің салыстырмалы және күшейтпелі түрлерін жазу.

Оқушылар дәптерлерін ауістырып тексереды.

ҮӨтілген сөздермен жұмыс.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

2

ә). Сөздерді көрсетіп бір-екі рет қайталату.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А) қарлы кесек әдісі:

Біреуі айтқан сөзді, екіншісі айтып сол сөздерды барлығы айтады.

 

б). Цепочка әдісі:

әр-бір оқушыға сөздерды параққа жазы оқушының қолына үстатқызып оқытып айтқызу.

Short-қысқа

Big-бийык

Larg- үлкен

Fun-күлкі

Hot-істіқ

Wоnderful-тамаша

Difficult-қиын

Dangerous-қауіпті

Moderen-қәзіргі уақыттағы

Interesting-қызықты

 

Допты бір-біріне беріп айтады.

 

 

 

 

Бір-біріне көрсетіп айтады.

Сөздердің салыстырмалы және күшейтпелі түрлерін айтады.

ҮІ Білімін бақылау.3

 

 

 

 

 

 

7

ә)Тахтаға суреттер беріледі.

 

 

 

а)кітаппен жұмыс.

ІІІ деңгей

 

ІІ  деңгей

 

І  деңгей

өтілген сөздерді қолданып сын есімдердің салыстырмалы және күшейтпелі түрлерін аузша  айып  тахтаға шығып жазады.

Берілген суреттерге қарап , сын есімдерді колданып сөйлем жазады

Мәтінді оқып аудару.

 

Берілген жаттығуға сын есімдерді жазу.

ҮІІҚортындылау.7

 

 

 

 

 

 

 

 

3

ә)Сұрақтарды беру

 

 

 

 

 

 

 

 

а)Таблица беріледі

Сыныпыңдағы оқушылар туралы жаз.

1.Who is the best pupil in your class?

2.Who is the tallest pupil?

3.Who has got the longset ahir?

4.Who is the shartest pupil ?

5.Who is the cleverst pupil?

Оқушылар толтырады

Сын есімдер.

ҮІІІРефлексия1Оқушылардың түсінгенін ,түсінбегенін тексеру.
ІХҮйге тапсырма1Түсініктеме беру9-10 жаттығулар
Хбағалау2Бағалау парағы бойынша