Қой. Қозы.
№20 сабақ Сабақтың тақырыбы: Қой.Қозы.
Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға мал төлдерінің қалай аталатыны туралы түсінік беру. ә) Жіңішке дауыстыларды ажырату арқылы оқушылардың ойлау қабілеттерін дамытуб) Сабақ барысында жазу кезінде, реттілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: қой, қозының суреттері, жіңішке дауысты
дыбыстар
Пайдаланатын әдіс-тәсілдер :сұрақ-жауап,
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру –Үйге қандай тапсырам берілді? -Үйге берілген тапсырманы кім оқып , талдап береді?
III. Мақсат қою кезеңі -балалар біз сіздермен дауысты дыбыстарды еске түсіроейікші?-Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?
-Жіңішке дауысты дыбыстарға қай дыбыстар жатады? -Жуан дауысты дыбыстарға қай дыбыстар жатады? -Кім атап береді?
- Жаңа сабақ -Бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы: Қой.Қозы. 1.Қой қандай жануар, мінездеме берейікші? 2. Қойдың төлін не деп атайды? 3. Қойдың қандай пайдасы бар.Оның терісінен, не алынады? 4.Қой туралы өлеңдер білеміз бе?
- Жаңа материалды пысықтау
Оқулықпен жұмыс,дәптемен жұмыс 38-39 беттерде 1.Мәтінді түсініп оқыңдар Қой.
А) мәтінді оқу. ә) Түсінгендерін оқушылар мазмұндап айтып береді.
- өлеңді мәнерлеп оқу. Қозы
Кіп-кішкене момақан
Қошақанды ұнатам
Сүйеді апам қозым деп,
Қошақаным өзің деп Ж.Смақов
3) Жіңішке дауыстьылар: а,е,ө,і,ү.
35-жаттығу 1. Өлеңді мәнерлеп оқу.
Мен даланың ұланымын
Мен даланың ұланымын
Жас тұүлектің бірімін
Көктеп шыққан гүлімін
Мен сүйемін даланы
Дәнге толы алабы С.Жиенбаев
- Сөздерден а, е, ө, і, ү әріптерін оқып , олардың жіңішке болып дыбысталуын аңғарыңдар.
- Жаңа материалды пысықтауДауысты , дауыссыз дыбыстар және олардың түрлері туралы түсініктерін пысықтау
VII. Бекіту
VIIIҮйге тапсырма, бағалау 36-жаттығу, жауаптарына қарай, сабаққа қатысып отырған оқушылардың жауаптарына қарай бағалаймын