«VI –XII ғасырлардағы Қазақстан аумағындағы мемлекеттердің дамуының ерекшеліктері»
«Тексерілді» Оқу ісінің меңгерушісі______________ Г.Туралиева | Сабақ өтілетін уақыт: 18.12.2014
| Қазақстан тарихы 10 сынып | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сілтеме | 7 ,10 сынып оқулықтары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | «VI –XII ғасырлардағы Қазақстан аумағындағы мемлекеттердің дамуының ерекшеліктері» | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты | 1. VI –XII ғасырлардағы Қазақстан аумағындағы мемлекеттердің дамуының ерекшеліктерімен таныстыру 2. Сыни тұрғыдан сұрақтар қою арқылы ой қозғау 3.Оқушыларды өз елінің тарихын құрметтеуге үйрету. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Түйінді идеялар | -Оқушылар іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді.Оқушылардың тақырыпты түсіну деңгейін анықтау, түсінік деңгейін ескере отырып шешім қабылдау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқыту нәтижелері | — VI –XII ғасырлардағы Қазақстан аумағындағы мемлекеттердің дамуының ерекшеліктерімен таныс болады — Сыни тұрғыдан қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, ойланады, өз ойын білдіреді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Көрнекіліктер | Суреттер, слайд-таныстырылым, сөзжұмбақ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дереккөздер | Электронды оқулық, оқулық,дерекнама,сайт | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | Уақыты | Әдіс-тәсілдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері 1-кезең: Қызығушылықты ояту: — үй тапсырмасын тексеру; — ұйымдастыру -қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі; — белсенді әрекетке жұмылдырылады; — ойлау жұмысына ынталандырылады
| 15 мин |
Сто технологиясы
| Ұйымдастыру
Топқа бөлу: «Диаграмма» «Таблица» «Чайндат»
Үй тапсырмасын пысықтау. Тапсырмалар: Үй тапсырмасы бойынша үш топқа тапсырма: 1. Венн диаграммасы : Қыпшақ және Қимақ тайпалары; 2. Кестені толтыру: Тайпалардың атауы, құрамындағы рулар; 3.Чайндат: Берілген сұрақтарға жауап беру ;
| Оқу құралдарын жинақтап, сабаққа дайындалады
Оқушылар топқа бөлінеді.Топта өзара әрекет етеді.Бір-бірімен пікір алмасады.Іштерінен көшбасшы шығарады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, пікірталасады.
Оқушылар тапсырмаларда берілген сұрақтарға жауап береді Қалған топтарға нартәуекел беріледі Қалған топтар жоқ пікірлерді толықтырады. Пікірімен келіссе,шапалақ ұрады. |
Өзін-өзі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2-кезең: Мағынаны ажырату: — оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады; — жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады;
| 10 | «ЖИГСО-2» стратегиясы
| Жаңа сабақ. сратегиясы 1. Топтық жұмыс: Мәтіндерді тарату, бағыт-бағдар беру
| Оқушылар жаңа топпен жұмыс істейді.
Оқушылар «ой қозғау» арқылы ойланады. Әркім өз ойларын айтады.
Сұрақтарға жауап бергенде көшбасшы анықталады
Өз жауаптары дұрыстығын салыстырады,көз жеткізеді.
| Формативті | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3-кезең: Ой- толғаныс: анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;
Сергіту сәті: сабақ қорытындысы
| 10
5 | Мнемоника
Викторина | Бекіту: Жеке жұмыс Төменде берілген тақырыптар бойынша әңгіме құрастыру: 1. Мемлекет 2. Билік 3. Салық
Викториналық ойын Сұрақтар арқылы оқушылардың логикалық ойлауын дамытады, тарауды қайталайды | Оқулықты жауып, жаңа сабақ бойынша мекезекпен өткен тарау бойынша даталар мен жаңа сөздерді толық анықтама беріп айтады. Қателіктерін түзейді.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы) | 1 | §26. оқып келуге.
| «Түбі бір түркі тайпалары» әңгіме жазып келу
| Күнделікке жазады.Сұрақтар болса сұрайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау | 2 | Оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты игергенін сұрайды. Топ басшыларының бағалауын тыңдап, сараптайды. Оқушының бағалау парағы
7-10 ұпай жинағандар — 5 3-6 ұпай жинағандар — 4 1-2 ұпай жинағандар — 3
| Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Топ басшысы қорытындылайды. | топпен
суммативті | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия | 2 | «БББ» әдісі
Кері байланыс | «Білемін», «Білгім келеді» бөлігін сабақ басында толтыртады «Білдім» бөлігімен сабақты қорытындылайды
Бүгінгі сабаққа деген көзқарасыңды білдір Тақырыпты толықтай түсіндім Бұл тақырып бойынша әлі де ізденуім керек Тақырыпты толықтай түсіне алмадым
| Жаңа сабақта білгенін, игерген ақпараты туралы жазады
Оқушылар өздерінің көңіліне сай келгенін белгілеп береді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
«Тексерілді» Оқу ісінің меңгерушісі______________ Г.Туралиева | Сабақ өтілетін уақыт: 04.12.2014
| Қазақстан тарихы 11 сынып | ||||
Сілтеме | Күнтізбелік жоспар, оқу жоспары, 9,11 сынып оқулық | |||||
Сабақ тақырыбы | «Жер мен өнеркәсіп кәсіпорындарын мемлекеттік меншікке алу» | |||||
Жалпы мақсаттар | 1. ХХ ғасырдың басындағы «әскери коммунизм саясатының» экономикалық салдарларын 9 сынып бағдарламасы бойынша еске түсіру, бекіту 2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, өз бетімен жұмысты дамыту 3. Өз халқының тарихына құрметпен қарауға тәрбиелеу. | |||||
Түйінді идеялар | -Оқушылар іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді.Оқушылардың тақырыпты түсіну деңгейін анықтау, түсінік деңгейін ескере отырып шешім қабылдау. | |||||
Оқыту нәтижелері | — Оқушылар 9 сыныпта оқыған әскери коммунизм саясаты жөнінде еске түсіреді. Білімдерін толықтырады — Сыни тұрғыдан ойланады. — Уақыт үнемдей отыра, берілген тапсырмаларды топта талқылап бірлесе жұмыс жасайды. Өз ойларын толық әрі ашық айта алады. | |||||
Көрнекіліктер | Суреттер, слайд-таныстырылым, | |||||
Дереккөздер | Электронды оқулық, оқулық,дерекнама,сайт | |||||
Сабақ барысы | Уақыты | Әдіс-тәсілдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | |
Сабақ кезеңдері 1-кезең: Қызығушылықты ояту: — үй тапсырмасын тексеру; — ұйымдастыру -қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі; — белсенді әрекетке жұмылдырылады; — ойлау жұмысына ынталандырылады
| 12 мин | 1.Ұйымдастыру
Топқа бөлу: «1» «2» «3»
Үй тапсырмасын пысықтау. Тапсырмалар: 1.
| Оқу құралдарын жинақтап, сабаққа дайындалады
Оқушылар топқа бөлінеді.Топта өзара әрекет етеді.Бір-бірімен пікір алмасады.Іштерінен көшбасшы шығарады
Оқушылар сөзжұмбақтарды шешіп,жауабын айтады, қалған топтармен плакаттарын алмасытырып, танысады. |
Өзін-өзі | ||
2-кезең: Мағынаны ажырату: — оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады; — жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады;
| 25 | «Болжау» стратегиясы
АКТ
БЖӘ
«Ойлан, жұптас, пікірлес.» | Топқа бөлемін..
4. Жаңа сабақ.«Болжау» сратегиясы арқылы басталады.Оқушыларға слайд арқылы сурет көрсетіп, мынан дай сұрақтар қоямын: 1.Бүгінгі сабақта әңгіме не туралы болады? 2.Қандай тақырып маңайында өрбиді? 3.Қандай негізгі мәселелер көтеріледі-деп ойлайсыздар? 4.Сіздердің болжауларыңыз тура келді ме,жоқ па? Жауабы жақындағандарға,дұрыс тапқандарға жұлдызша беремін. 5. Нартәуекел . айысы
| Оқушылар жаңа топпен жұмыс істейді.
Оқушылар «ой қозғау» арқылы ойланады. Әркім өз ойларын айтады.
Сұрақтарға жауап бергенде көшбасшы анықталады?
Болжау жасайды.
Өз жауаптары дұрыстығын салыстырады,көз жеткізеді.
Оқушылар тапсырмаларда берілген сұрақтарға жауап береді Қалған топтарға нартәуекел беріледі Қалған топтар жоқ пікірлерді толықтырады. Пікірімен келіссе,шапалақ ұрады. | Формативті | |
3-кезең: Ой- толғаныс: анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;
синтез, бір-бірімен ой бөліседі.
сабақ қорытындысы
| 8 | Мнемоника
«Бас бармақ» әдісі. | Бекіту: Мнемоника әдісі. Оқулықтан бір рет қарап шығуды ұсынамын.
«Бас бармақ» әдісі. | Оқулықты жауып кезекпен бүгінгі сабақтағы даталар мен жаңа сөздерді толық анықтама беріп айтады. Қателіктерін түзейді.
Оқушылар бармақтарын көрсету арқылы түсінгенін,түсінбегенін көрсетеді | топпен
суммативті | |
Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы) | §1. оқып келуге.Келесі тақырыпты қарау. | Жоңғарлар шапқыншылығы жқөнінде қосымша ақпараттардан ізденуді тапсырамын | Күнделікке жазады.Сұрақтар болса сұрайды. | |||
Рефлексия | Сабақ мақсатына жетті.Оқушылар түгел белсене қатысты. | |||||
Сабақтың мақсаты: Қазақстанның Ата заңы және олардың бөлімдері мен баптары туралы білу. Оқушыларға Қазақстан Республикасының Ата Заңы жайында мағлұмат беру.Өз пікірлерін түйіндей білуге үйрету. Ата Заңды құрметтей білуге үйрету, құқықтық тәрбие беру, азаматтық жауапкершіліктерін арттыру.
Міндеттері: — Ата заңның қабылдануы жайлы түсінік алу.
— топта, жұпта, жеке жұмыс жасауға үйрену.
— жауапкершілікті, Ата заңға деген құрметті сақтай білу.
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ, ОүБ.
Стратегиялық іс әрекет: «Ой қозғау». «Кластер»әдісі.«ДЖИГСО» әдісі, «топтық бағалау»,диалог.
Уақыт өлшемі | Жоспар мазмұны | Мұғалім іс әрекеті | Оқушылардың іс әрекеті | ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 мин | І. Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды психология лық дайындау. Өзін -өзі реттеу.
| Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. Ыстық алақан тренингін ұйымдастыру.
| Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді. Бір – бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді. — Бүгінгі күніңе сәттілік тілеймін. — Сабағыңды беске оқы, денің сау болсын.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 мин | Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу.
Топ ұстанымын құру | М.Мақатаевтың «Барлығы да сендердікі» өлеңі арқылы 4 шағын топтарға бөлу. І топ: « Зерде» ІІ топ: «Жебе» ІІІ топ: «Тапқырлар» IV-топ: «Білімділер» Топ ұстанымын құрғызу. | Оқушылар берілген өлең жолдарын құрай отырып,шағын топтарға бөлінеді.
Әр шағын топ бірлесе отырып, өз топ ережелерін құрып, таныстырып, тұстарына іледі
| Флипчарт, түрлі-түсті қағаздар, интербелсенді тақта, үлестірмелі қағаздар.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 мин | Өткен тапсырманы қайталау. Оқушы-оқушы диалог
| Сұрақ – жауап арқылы қайталау. Сұрақтардың әрқайсысы түрлі сұрау есімдігінен басталуы тиіс: не кім қашан қайда неге қалай Егер … болса, не болады? | Оқушылардың әрқайсысы Үй тапсырмасынан оқылған материалға қатысты 5 сұрақ жазу керек. Оқушылар жеке,диалог құру арқылы ойларын анық,нақты жауап береді.
| Флипчарт, түрлі-түсті маркер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3мин | Тұсау кесер Қызығушылықты ояту Кластер | -Қалай ойлайсыңдар, тәуелсіздіктің қандай белгілері бар? | Қойылған сұрақтар төңірегінде жеке, жұппен,топпен ақылдаса отырып, өз ойларын сындарлы түрде ортаға салады.Плакатқа жазып қорғайды.
| Флипчарт маркер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 мин
10 мин | Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсаты
| Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады: Сабақтың тақырыбы: «Тәуелсіз Қазақстанның Ата заңы» Мақсаты: Қазақстанның ата заңы жайлы түсінік беру.
Мұғалім тақырыпты меңгерту мақсатында «ДЖИГСО» әдісін пайдаланады. Яғни, 4 шағын топқа а) №1 Қазақстан Конституциясының қабылдануын анықтау. №2 Қазақстан Конституциясының құрылымын талдау. №3 Қазақстан Конституциясын зерделеу. №4 Қазақстан Конституциясын салыстыру. | Оқушылар сабақтың мақсатына өз идеяларын қосады. — Ата заңның баптарын білсем деймін. — Қазақ тарихындағы заң үлгілерін білсем деймін. -Адамның қандай құқықтары бар екенін білгім келеді.
Оқушылар жеке-жеке мәтін мазмұнын оқып, танысады, содан соң жұпта, топта бірлесіп талқылап жұмыс жасап, бөлінген оқушылар әр топқа барып, түсіндіреді, талқылайды, сұраққа жауап бере отырып, зерттеушілікпен айналысады. | Интерактивті тақта.
Оқулық
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 мин | Сергіту сәті.
| «Қара жорға» биі биленеді, | Экранда берілген биді қайталайды. | Интерактивті тақта, компьютер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 мин | Қорытынды Мұғалім-оқушы диалог | Сұрақ-жауап: — Балалар, сонымен «конституция» деген не? — Констиуцияны кім дайындайды? -Конституция қашан қабылданды? -Констиуция қайда сақталады? -Қазақстан Республикасының бірінші констиуциясы неге өз өмір сүруін тоқтатты? -Конституция қалай жарияланады? — Егер конституция болмаса не болар еді?
|
Оқушылар мұғалімнің сұрағына енді жеке жауап қайтарады,жаңа сабақтан не ұққандарын,тез жауап қайтара алады. Әр шағын топ оқушылары алдымен, жеке ойланып, жұпта пікір алмасып, топта талқылап, соңында қорытынды ойды қорғайды.
| Дәптер , қалам, флипчарт,маркер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 мин | Бағалау.
| Сабақ барысында тапсырмаларды бағалаумен қатар, мұғалім суммативті бағаны қояды. | Әр шағын топ сарапшылары өз топ мүшелеріне баға берді. | Бағалау парақшалары. №1- топ
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 мин | Үйге тапсырма | §56 тақырыпты оқып, мазмұндау. | Міндетті деңгейлі тапсырма:тақырыпты оқу,мазмұндау Мүмкіндік деңгейлі тапсырма: «Түсіндірме күнделік»жазу. | Оқулық «Қазақстан тарихынан әңгімелер »
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 мин | Рефлексия. | Оқушыларға «Бағдаршам» әдісін қолдандым .
| Оқушылар сбаққа баға береді. | Түрлі-түсті стикерлер. |
Сабақ 3- сабақ | Сабақ өтілетін уақыт: 08.09.2014 . | Қазақстан тарихы 11 сынып | ||||
Сілтеме | Күнтізбелік жоспар, оқу жоспары, оқулық | |||||
Сабақ тақырыбы | «Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері» | |||||
Жалпы мақсаттар | 1.Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы толық түсінік алады. 2.Рәміздердің элементтерінің ерекшеліктерін ажырата біледі. 3.Оқушылар рәміздерді құрметтеуге үйренеді. | |||||
Түйінді идеялар | -Оқушылар іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді.Оқушылардың тақырыпты түсіну деңгейін анықтау, түсінік деңгейін ескере отырып шешім қабылдау. | |||||
Оқыту нәтижелері | — Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы толық білді. — Рәміздердің элементтерін ажырата білді. — Оқушылар рәміздерді құрметтеуді үйренді | |||||
Көрнекіліктер | Суреттер, слайд-таныстырылым. | |||||
Дереккөздер | Электронды оқулық, оқулық,дерекнама,сайт | |||||
Сабақ барысы | Уақыты | Әдіс-тәсілдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау(формативті, суммативті) | |
Сабақ кезеңдері 1-кезең: Қызығушылықты ояту: — үй тапсырмасын тексеру; — ұйымдастыру -қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі; — белсенді әрекетке жұмылдырылады; — ойлау жұмысына ынталандырылады | 2 мин | «Тұрғын, үй,жер сілкінісі» жаттығуы.
«Аквариум» Диалог
| 1.Ұйымдастыру Сергіту сәті — «Тұрғын,үй,жер сілкінісі» Топқа бөлу.Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлу.Осы төрт түсті таңдау керек.(Түстерді көк,сары жасыл,қызыл тарату.) Үй тапсырмасын пысықтауда «Аквариум»әдісі арқылы тесеріледі.
| Оқушылар сабаққа жинақталады.
Өздеріне күш жинайды. Әр топта жұмыс істеуге үйренеді.Іс-әрекет қалыптасады,пікір алмасады.Бірін-бірі тыңдайды,оқытады.
Бірінші топ жауап береді.Екінші,үшінші топтар сұрақ қояды.Төртінші топ бақылайды.Орындары ауысады.
|
Мадақтау Топпен бағалау. | |
2-кезең: Мағынаны ажырату: — оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады; — жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады;
| «Блум токсаномиясы»
АКТ
«Ой қозғау» | 1-деңгей:Білу.Таным мен ойлау деңгейі – төмен деңгей.Слайд пен жұмыс арқылы рәмізердің суреттерін қөрсету. -Еске түсіре отырып, тақырыпты анықта.
| Оқушылар мәліметтерді еске түсіріп,қайталайды. Қолданылған терминдерді біледі.Есте сақтайды.Жұмыстың орындалу ретін біледі.
| |||
3-кезең: Ой- толғаныс: анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;
синтез, бір-бірімен ой бөліседі.
сабақ қорытындысы
|
«Топтастыру»
«Т – кестесі»
«Шығу парағы» | 2-деңгей:Түсіну.Таным мен ойлау деңгейі-орта деңгей. -Ойыңдағыны жіктеп, «өрмекші»сызбасына келтір.
3-деңгей:Қолдану.Таным мен ойлау деңгейі-орта деңгей. -Рәміздер туралы білімдеріңді толықтыр, оқулықтан оқып шық.
4-деңгей:Талдау.Таным мен ойлау деңгейіні – жоғары деңгей. -Тиімді,тиімсіз (жағымды, жағымсыз) жақтарын анықтаңдар.
5-деңгей:Топтау (Синтез). Таным мен ойлау деңгейі-жоғары деңгей. -Тақырып бойынша жобалап жаз да,тақырыпқа жоспар құрыңдар
6-деңгей:Бағалау.Таным мен ойлау деңгейі-жоғары деңгей. -Сабақтан алған әсерлеріңді жазып,сабақты бағалаңдар. Мұғалім «шығу парағын» таратады.
| Оқушылар сөзбен келтірілген материалды түрлендіреді, көрсетеді, ұсынады,өзгертеді,қайта құрастырады. Оқушылар өз ойындағыларын топпен ортағасалып,жіктеп,топтастырады.Ортаға шығып топпен қорғайды.
Оқушылар бұл деңгейде ұғымдар мен қағидаларды оқулықтан оқып шығып, жаңа жағдайларда қолданады,білімдерін дамытады, ұйымдастырады.
Оқушылар жасырын мәліметтерді ашады,ойдың өрбуінен қателер мен олқылықтарды,маңыздылығын айқындайды.Оны топпен талқылап, ортаға өз ойларын салады.
Мұнда оқушылар тақырып бойынша топпен өз жоспарларын ұсынады.Өз ойларын жинақтап,жүйелейді.қандай да бір проблеманы шешу үшін өз білімдерін шығармашылықпен қолданады.
Оқушылар оқу материалы құрылымының логикасын жазбаша түрде бағалайды; | Өзін-өзі бағалайды. Критериалды бағалау. Мұғалім бақылайды. Қол шапалақтау әр топқа. Формативті бағалау. Суммативті бағалау. | ||
Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы) | §57.Міндетті деңгей-тақырыпты оқу,әңгімелеу Мүмкіндік деңгей- «қос жазба күнделігі» жазу, толтыру. | Оқушыларға үй тапсырмасын береді,бағыт береді. | Оқушылар үй тапсырмаларын жазып алады.Сұрақтар қояды. | |||
Рефлексия | Сабақта мақсатыма жеттім. Оқушылар белсене қатысты.Оқушыларды әр қырынан таныдым.Бүгінгі сабақтың көшбасшыларын байқадым.Сабақта «блум» таксономиясы қиындық тудырғанымен,өте тиімді екеніне көз жеткіздім. Уақытты үнемдеу, оқушыларды жылдамдыққа үйрету керек. | Оқушылардың шығу парақтарынан интерпретациялау: Сабақ «қиын емес»:6 оқушы/30% «Қиын,бірақ сабақты игерген сияқтымын»:6 оқушы/30% «Қиын,соған қарамастан тапсырманы орындай алдым»:8 оқушы/ 40% Сабақ соңында: «Сенімдімін»:9 оқушы/45% «Өте сенімдімін»:11 оқушы/55% деген бағалаулар жасады. | ||||