Бас әріптен басталып жазылатын сөздер. Екі соқа.

№61 сабақ  Сабақтың тақырыбы: Бас әріптен басталып жазылатын сөздер. Екі соқа.

Сабақтың мақсаты: а) Бас әріптен басталып жазылатын ережені еске ұстай отырып ,

жұмыс барысында пайдалануға баулу. ә) Оқушылардың сабақ барысында  логикалық ойлау  қабілетін,сөздік қорын, шығармашылық қабілетін дамыту б)  еңбек етуге талпындыру, сыныпта бір-біріне көмектесуге,  ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар:сурет

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер; сұрақ-жауап, әңгімелеу

Пәнаралық байланыс:

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, класс бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау.

II.Үй тапсырмасын сұрау:Үйге берілген жаттығуды талдып, пысықтау.

III.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі:-Біз кім?  сұрағын кімге қоямыз?-Не сұрағын неге қоямыз?-бас әріппен басталып жазылатын сөздер қандай сөздер?

  1. Мақсат қою кезеңі:-Кім маған анықтаманы толық , мыас келтіріп айтып береді?
  2. Жаңа сабақ:-Балалар, тек адам аты ғана емес сонымен қатар жер су аттары да бас әріптен басталып жазылады екен.Қазақстан, Каспий теңізі, Нұра, т.б.Оқулықпен жұмыс 101 –жаттығу (ауызша)Ертіс» сөзінің бас әріптен басталып жазылуын түсіндір

Ертіс

Ырыс боп алабы,

Ертісім ағады

Қақ жарып даланы

Шалқиды каналы

102-жаттығу 1. Сөйлемдерді оқып, жер-су аттарын атаңдар.

Серік Алматыда тұрады.жазғы демалыста ол Оралға барды.оған, әсіресе Жайық ұнады. Жайық-арнасы кең, суы мол өзен.кісі, жер-су аттары қалай жазылған?

VI.Жаңа материалды пысықтау: Мәтінді мәнерлеп , түсініп оқу   Екі соқа.

VII.Бекіту  кезеңі: Екі соқаны салыстырыңдар.Көктемгі еңбек жайында әңгімелеңдер

Мақал:Ердің атын еңбек шағарады.

VIII. Үйге тапсырма, бағалау:Мәтінді түсініп оқып, мазмұндап келу.Екі соқа суретін салып келу.103-жаттығу