Германияның КСРО-ға шабуылы және Тынық мұхит соғысы
10-сынып. Дүние жүзі тарихы(гуманитарлық)
Сабақтың тақырыбы: §26. Германияның КСРО-ға шабуылы және Тынық мұхит соғысы
Сабақтың мақсаты:
- Соғыстың ауқымы, қимылдарының сипаты, кезеңдері, Германияның КСРО-ға соғысы дәне Тынық мұхитындағы соғыс қимылдары туралы оқушаларға түсіндіру;
- Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;
- Тарихи санасы қалыптасқан, шығармашыл, бәсекеге барынша қабілеті ұлтжанды тұлға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: интерактивті
Көрнекілік: карта, сызба, суреттер
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
- Оқу құралын тексеріп түгелдеу
- Әнұран орындау, «Хабар»
- Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
- 1929-1933 жылдары дүниежүзілік экономикалық дағдарыс халықаралық қатынастардың дамуына әсер етті ме?
- Тоталитарлық мемлекеттің сыртқы саясаттағы ерекше белгілерін анықтаңдар
- Соғыс ошақтары қай аймақтарда және қай уақыттарда пайда болды?
- Ұлтар Лигасының Германия, Италия және Жапонияның басқыншылығын тоқтатуға неге шамасы келмеді?
- Басқыншыларды «қолпаштау» саясатының мәні неде?
- Соғыс қарсаңында КСРО-ның жүргізген сыртқы саясатын қалай бағалайсыңдар.
Жаңа сабақтың жоспары:
- Германияның КСРО-ға шабуылы және Тынық мұхит соғысы
- 1941-1942 жылдардағы кеңес әскерлерінің жеңілу себептері
- Кеңес-герман майданы-Екінші дүниежүзілік соғыстың басты майданы
- Азия мен Тынық мұхиттағы шабуылдың белсенділендірілуі
- Пёрл-ХарборҮш жақты пакт елдерінің табыстары
- Солтүстік Африкадағы соғыс қимылдары
Сабақты бекіту:
- Ұлы Отан соғысының алғашқы айларында Кеңес армиясының ірі сәтсіздіктерінің себептерін атаңдар.
- Мемлекеттік қорғаныс комитеті қашан құрылды және оның қандай уәкілдік құқықтары болды?
- 1941-1942 жылдардағы кеңес-герман майданындағы ірі шайқастарды атаңдар
- Картаны пайдаланып Жапон армиясының Қиыр Шығыс пен Тынық мұхиттағы соғыс қимылдарын әңгімелеп беріңдер.
- Кеңес армиясының мәскеу түбіндегі жеңісінің мәнін анықтап беріңдер
- Перл-Харбор американ флоты мен армиясы неліктен ойсырай жеңілді.
Бағалау:
Үйге тапсырма: §26.