Қазақстан Республикасының рәміздері
Апта | Күні | Сабақ: Қазақстан тарихынан әңгімелер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың атауы | Қазақстан Республикасының рәміздері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы мақсаты
| Білімділік: Оқушыларға тақырыпқа сай , Қазақстан Республикасының рәміздері туралы толық білуіне мүмкіндік жасау. Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, танымдық қызығушылығын, белсенділігін дамыту. Сыни тұрғыда ойлануға үйрету. Тәрбиелік: Өз Отанын , елін сүюге , рәміздерді құрметтеуге тәрбиелеу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушы лар үшін оқу нәтижелері
| Тақырыпты толық меңгереді. Сын тұрғысынан ойлай біледі. Жаңа ақпараттар қабылдайды. Сыныпта жақсы қарым қатынас орнайды. Ойлау, сөйлеу мәдениеті дамиды. Пәнге қызығушылығы, белсенділігі артады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта туында ған негізгі идеялар | Тақырыпты талқылып, терең талдау жасау.. Тақырып барысындағы құндылықтарды анықтап сол құндылықтарды мағынасын ашу арқылы тақырыпты меңгерту. Жаңаша тәсілдер арқылы есте сақтау қабілеттерін дамыту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тапсырма лар
| Мұғалімнің іс-әрекеті: — Топқа бөлу; — Сабақтың мақсатымен таныстыру; — Құндылықтарды жасыру; — «Кілттік сөздер» әдісі бойынша қызығушылығын ояту. — «Автордың орындығы» арқылы тақырыпты талқылып, терең талдау жасау. — «Семантикалық карта» арқылы кері байланыс жасау — Бағалау; — Үйге тапсырма беру.
| Оқушының іс-әрекеті: — Топқа бөлінеді; — Бүгінгі тақырыптың құндылықтарын анықтайды;
Кілттік сөздерді жазу
— «Автордың орындығы» әдісі — Кері байланыс арқылы рефлексия жасайды;
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары: сабақ барысы мұғалім мен оқушы немен айналысады?
Сынып оқушыларын түгелдеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың мақсатын айту: Қазақстан Республикасының рәміздері туралы өзіміз оқып,талдап білетін боламыз. Сергіту сәті жасау Алтын ережемен таныстыру І кезең-Қызығушылықты ояту, кілттік сөздер арқылы ( Геральдика, виксикология, «Елім-ай», «Таңбалы тас», Бөрілі ту, Қабанбай , Райымбек) Осы сөздерге түсінік береді. ( мәтіннен іздейді). Жұптық жұмыс жасап, оқулықпен өз ойын салыстырып айтады ( 5 минут) Сыныпты топқа бөлу: Жемістер арқылы 5 топқа бөлінеді. ІІ кезең -Мағынаны тану «Автордың орындығы» әдісі бойынша 1-топ Рәміз белгілері ұғымы 2-топ Қазақ елі рәміз белгілерінің тарихы 3-топ Қазақ елі рәміз белгілерінің тарихы 4-топ Қазақстан Республикасының рәмізі ,Елтаңба 5-топ Қазақстан Республикасының Туы, Әнұраны 1-ші қадам:Мәтінді оқып, өз топтарында талқылап,жазады. 2-ші қадам: Тақтанын алдыңа орындық қойылып, автор ретінде сынып алдыңда жазғанын оқиды. 3-ші қадам: Сынып тыңдап, сұрақ қояды. Ой-толғаныс кезеңі «Семантикалық карта» бойынша сабақты қорытындылау
Бағалау: Оқушылар өздерін-өздері бағалайды. Сосын сынып оқушылары сабақ айтқан оқушылардың сабақ барысындағы сөйлеу мәдениетіне, бір-біріне деген құрметіне, айтылған анықтамалықтардың қаншалықты дұрыс екендігіне, ұтымды ойлардың маңыздылығына, баға береді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дереккөздер және жабдықтар: Жемістер, алтын ереже, дәйек сөздер ,семантикалық карта, соңғы сөзді мен айтам, автор орындығы. — Интерактивті тақта; — Оқулық, қағаз, қалам,маркер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейінгі оқу | Үйге тапсырма: Тірек сөздер арқылы мәтінді оқу, түсінік айту. Сөзжұмбақ құрастыру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||