Астана-Қазақстанның жаңа астанасы
Сабақтың тақырыбы: Астана-Қазақстанның жаңа астанасы
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту. Сабақтың мақсаты: Қазіргі елорда Астана қаласының тарихы туралы білім алады. Қазақ астаналарының ауысуы жайында, бүгінгі Қазақстанның даму барысы жайында түсінік алады.
Көрнекіліктер: интербелсенді тақта, маркер, бағалау парағы, кеспе қағаздар.
Күтілетін нәтиже: Астана қаласының тарихы туралы біледі. Қазақ астаналарының ауысуы сипаттай алады.
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері | Уақыт
| Әдіс- тәсілі | Мұғалімнің іс -әрекеті | Оқушыныің іс -әрекеті | Бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | 3 минут | Маймыл ойыны. | Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал тудыру.
Астана қаласының картасын қию арқылы топқа бөлу. | Орындарынан тұрып мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау. Сабаққа дайындалу.
Картаны құрастыру арқылы топқа бөлінеді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырма-сын тексеру. | 5 минут
| «Аквариум» Диалог
| Үй тапсырмасын пысықтауда «Аквариум» әдісі арқылы тексеріледі. | Бірінші топ жауап береді. Екінші,үшінші топтар сұрақ қояды.Төртінші топ бақылайды.Орындары ауысады. | «Бағдаршам»
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Мағынаны ажырату: | 20 минут | Елшілер
| Астана-Қазақстанның жаңа астанасы тақырыбына «Елшілер» әдісін қолдану арқылы сабақты аша түсеміз. | Әр топтан бір оқушы «елші» болып сайланады да, зерделенген материалды түсіндіру және жинақтау, бұл туралы жаңа топтың ойын, бір шешімге келгенін немесе жетістікке жеткенін білу үшін басқа топқа барады. Бұдан кейін елші өз тобына қайтып оралып, білгендерін айтып береді. | Топпен бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Ой -толғаныс | 5 минут | Сұрақ-жауап | «Иә» немесе «Жоқ» Кеспе қағаздар беру. |
| Бармақ пен бағалау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытындылау. | 5 минут | Мнемоника | Мнемоника әдісі. Оқулықтан бір рет қарап шығуды ұсынамын. | Оқулықты жауып кезекпен бүгінгі сабақтағы даталар мен жаңа сөздерді толық анықтама беріп айтады. | Өзін-өзі бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы: | 2 минут | АКТ | Хронологиялық кесте.
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия: | 5 минут
| Инсерт әдісі яғни түртіп алу.
|
| Оқушылар кестені толтырады. | Жиынтық баға |