Қазан төңкерісі қарсаңындағы саяси партиялар

Сабақтың тақырыбы: «Қазан төңкерісі қарсаңындағы саяси партиялар»

Күні:

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға Қазан төңкерісі қарсаңындағы және кезіндегі, яғни ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы саяси партиялар мен ағымдардың бағдарламасы, атқарған қызметі мен қоғамдағы ролі жайлы толық түсінік беру;

Дамытушылық:

Тәрбиелік:

Сабақтың типі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Сабақтың көрнекілігі:

Б А Р Ы С Ы:

Ұйымдастыру бөлімі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа назарын аудару, тілек тілеу

Қызығушылықты ояту

«ХХ ғасырдың 20-80жж болған наразылықтар, көтерілістер, қозғалыстар» тақырыбына тест жұмысы:

  1. 1970 жылдары әлемнің көптеген елдеріне танымал болған, «жас тұлпардың» ықпалымен құрылған ансамбльдер:

А)   «Гүлдер», «Досмұқасан», «Айгүл»
В)  «Айгүл», «Серпер»
С)  «Гүлдер», «Жетіген», «Аққу»
Д)  «Жетіген», «Досмұқасан»
Е)  «Гүлдер», «Серпер», «Аққу»

Мағынаны тану

Жоспар:

  • Ресейде түрлі партиялардың пайда болуы
  • Қазақстанда бұқаралық ұйымдардың пайда болуы
  • Қазақстандағы жастар қозғалысы, жастар ұйымы, оның қызметі
  • «Алаш» партиясы, стратегиясы, тактикасы
  • «Алашорда» автономиясының құрылуы
  • «Үш жүз» партиясы, бағдарламасы
  • «Қазақ» газеті

Еске түсіру сәті

Негізгі мәлімет

Құрылған ұйымдар  атауыҰйымның құрылған жері
«Мұсылман еңбекшілерінің одақтары»
«Бұқара»Бішкек
«Мұсылман жұмысшыларының біріккен одағы»Верный
«Құрылтай»Верный
1912-1915жж «Бірлік»Омбы
«Ізгілік»Уфа
«Еркін дала»Орынбор
«Жанар», «Оқытушылар ұйымы», «Талап»Семей
«Ұйым »Екібастұз
«Ерік»Баянауыл
«Қазақ жастарының революцияшыл одағы»Мерке(Т.Рысқұлов),

Әулиеата(С.Сейфуллин)

«Оқығандар»Көкшетау
«Жас қазақ»Ақмола
«Жас тілек»Ақтөбе
«Еңбекші жастар», «Тілек»Омбы
«Балапан»Қостанай
«Ақниет», «Ақжол»Орал
Басылым атауыСипаттамасы
«Айқап»ХХ ғасырдың басында ағарту жұмыстарымен айналысқан журнал. Редакторы — М.Сералин
«Қазақ» газеті1913-1918жж қызмет етіп, «Алаш» партиясының 10 бөлімді бағдарламасы айшықталған баспасөз. Редакторы – А.Байтұрсынов
«Тіршілік»

Ойтолғаныс

Қорытындылау

Бағалау

Үйге тапсырма беру: §